• Головна
  • Перенесено Всеукраїнський фестиваль писанкарства на Прикарпатті
17:18, 20 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Перенесено Всеукраїнський фестиваль писанкарства на Прикарпатті

Перенесено Всеукраїнський фестиваль писанкарства на Прикарпатті

У Музеї писанкового розпису цими днями – незвичайне затишшя. В інші роки на Великдень тут, у Коломиї, було дуже велелюдно. Делегації з цілого світу, фестивалі, конкурси.  

«Через карантин відвідувачів не приймаємо. Однак музейні працівники провадять наукову роботу. Популяризують писанкарство в різних ЗМІ. Онлайн публікуємо інформацію про майстрів та колекції з ілюстраціями. Скасовано Всеукраїнський фестиваль писанкарства. До участі в ньому напередодні зголосилися делегації з кількох європейський країн, США та Канади», – повідомила генеральний директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського Ярослава Ткачук. Музей писанкового розпису є його філією, пише Голос України.  

Ще до карантину в Музеї писанкового розпису презентувала свою персональну виставку авторка книги «Писанкова абетка» Тетяна Коновал з Луганщини. Це понад 400 робіт, написаних традиційною восковою технікою із застосуванням оригінальних прийомів на курячих, гусячих і страусиних яйцях. Представлені авторські писанки та різних історичних регіонів нашої країни. 

Через карантин коломийські музейники не взяли участі в міжнародних фестивалях, конференціях та майстер-класах. На щастя, встигли передати експонати для тематичної передвеликодньої виставки в Посольстві України в Хорватії. 

«На Великдень у Музеї писанкового розпису мала відбутися презентація унікальної виставки сучасного писанкарства Північної Америки. В ній свої роботи представили би понад 70 майстрів зі США та Канади – і з українським корінням, і представники інших національностей. Ми її зініціювали після останнього візиту до Коломиї відомої дослідниці народного мистецтва Марії Рипан, племінниці світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара. Вона щороку буває в музеї з лекціями, майстер-класами, презентувала чотири колекційні срібні монети-писанки, випущені Королівським монетним двором. Перша – на честь 125-річчя першого переселення українців до Канади. То мав бути грандіозний захід у рамках Всеукраїнського фестивалю писанкарства. Виставка, а це також матеріали для писанкарства, тематична література, вже сформована. Перенесли презентацію на наступний рік», – доповнює колегу директор Музею писанкового розпису Оксана Ясінська. 

Тим часом музейна Школа писанкарства перейшла у віртуальний режим. Науковий працівник музею Ірина Блонська проводить заняття онлайн. Діти вивчають техніки виконання, традиційні елементи орнаменту, значення символів в орнаментальній мові, мову кольорів тощо. Музейники дистанційно працюють над проектом, який би дозволив розширити екскурсії музеєм онлайн. Кілька років поспіль працівники здійснювали експедиції в різні регіони Прикарпаття та країни, зібралося чимало фото- і відеоматеріалу. Так само – результати наукових польових, архівних досліджень, відеоряд з інформаційним наповненням про значення писанки. 

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського – це будівля колишнього Народного дому, зведена в австрійську добу. Колекцію писанок розпочав формувати перший директор та засновник закладу Володимир Кобринський одразу після його заснування в 1926 році. 

Нинішній Музей писанкового розпису перейшов до нового унікального приміщення у вигляді найбільшої у світі писанки у вересні 2000 року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #фестиваль писанкарства #писанкарство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...