• Головна
  • Пір’я та тельбухи. На Прикарпатті у поле викинули тонну відходів птахівництва
10:02, 3 травня 2020 р.
Надійне джерело

Пір’я та тельбухи. На Прикарпатті у поле викинули тонну відходів птахівництва

Пір’я та тельбухи. На Прикарпатті у поле викинули тонну відходів птахівництва

Близько тонни відходів виробництва викинули в урочищі поблизу села Насташине Галицького району. Місцеві жителі підозрюють, що це зробили працівники фірми, яка займається виробництвом м’яса свійської птиці.

Житель села Насташине Андрій Бандура каже, що це могли зробити працівники підприємства, яке розташоване у сусідньому селі Конюшки, інформує “Суспільне Карпати”.

“У село Конюшки зайшло підприємство. Місце його реєстрації нам невідоме, оскільки вони не хочуть його називати. З їхніх слів, працюють неофіційно. Прийшли зі Львова до нас. Проведені були громадські слухання, на яких вони стверджували, що утилізація всіх відходів буде проводитися на заводах. Сюди буде завозитися продукція, а відходи вони будуть забирати у Львів. Їхня діяльність продовжується близько місяця”, – розказує Андрій Бандура.

Голова села Конюшки Іван Іванців каже, що мова йде про фірму “Нілена”, яка працює на території населеного пункту: “Власник її – Гурак Дмитро Васильович. На тій території вони зробили реконструкцію і почали запуск виробництва. Коли я до них звернувся, то вони запевнили, що проблем не буде. Була із ними бесіда, що вони будуть помагати сільській раді. Ну, звичайно, це буде офіційна праця людей (Ред. – працевлаштування), якщо будуть влаштовані, і це будуть йти податки в бюджет сільської ради”.

Іван Драгун, сільський голова села Насташине, на території якого висипали відходи, каже, що жодних договорів з підприємством сільська рада не підписувала:

“До Насташинської сільської ради про те, що сюди мають вивозити якісь відходи тваринництва, ніхто не звертався. І сьогодні був до мене телефонний дзвінок, що така є в нас неприємна ситуація: вивезли із сусіднього села Конюшки, з птахоферми чи птахофабрики. Тому я не можу сказати, яке там у них діє підприємство. У понеділок ми відповідно вже будемо звертатися в екологічну інспекцію з офіційним листом про те, що у нас на території вивезли відходи”.

На місце, де висипали відходи, викликали поліцію. Приїхали два екіпажі – з Галича та Рогатина. Коментувати Суспільному ситуацію, яка склалася, представники галицької поліції відмовилися.

А начальник сектору реагування рогатинської патрульної поліції Володимир Галат повідомив:

“Виїздом на місце події встановлено, що даний факт відбувся на території Галицького району, матеріали будуть передані Галицькому відділенню поліції для подальшої перевірки та прийняття рішення згідно з чинним законодавством. А на даний час ми з депутатами та головою сільської ради виїжджаємо в село Конюшки за іншим їхнім зверненням. Десь там стікають нечистоти із заводу”.

Правоохоронці їдуть дорогою, не зупиняючись біля підприємства, де мали б проводити дії за іншим зверненням. Аби з’ясувати, в чому причина, їдемо за ними.

Поліцейські пояснюють, що на цей виклик їде інша група: “Ми сказали голові. Зараз він повідомляє на 102, і приїде інший наряд. Тому що у нас повідомлення, і ми мусимо реагувати”.

Через тридцять п’ять хвилин просимо голову села Конюшки повторно викликати поліцію, проте додзвонитися вдається не з першої спроби.

Рів, який мали оглядати поліцейські, зверху прикритий гілками. Знаходиться він біля самого підприємства.

“Підприємство стверджує, що це просто чиста вода, перемішана з болотом. Наскільки ми бачимо – це відходи з бойні, чи з каналізації, чи з чого це. Це кров, яку вони змивають після робіт, які в них проводяться. Собі можна уявити, що це буде дальше. Ця вся вода піде у ґрунтові води. З часом вона буде в селі, в людей в криницях. Які із того будуть наслідки – воно все на здоров’ї відіб’ється”, – ділиться здогадами жителька Конюшок Любов Микита.

Через 20 хвилин поліцейські таки приїжджають за викликом, фотографують рів, а сільський голова Конюшок та очевидець пишуть пояснення.

Інспектор групи реагування Рогатинського відділення поліції Віталій Оленчин розповідає: “Можливо, якщо матеріали будуть потребувати додаткового розгляду, то їх буде перенаправлено дільничному офіцеру поліції. Тобто тому, хто закріплений за даним населеним пунктом. В подальшому він направляє ці матеріали в екологічну службу, і вони ухвалюють законне рішення. Або вони приїдуть сюди і будуть оглядати, або… Ми самі на даний час не можемо сказати”.

Це не єдине місце, куди потрапили відходи від підприємства. Схоже два тижні тому знайшла в полі між селами Конюшки та Йосипівка Іванна Труш.

“Йшла там дорогою і почула неприємний запах. Пішла подивитися, бо там є стихійне сміттєзвалище. Я трохи нижче побачила яму, де були скинені курячі пір’я і потрохи. Коли це було? Десь приблизно на другий чи третій день Великодніх свят. Це перший раз. Пізніше, знову ж таки, коли їхала машиною, почула неприємний запах. Поїхала туди і побачила, що там більше вже стало цих відходів. І там уже ходили бродячі собаки”.

Зв’язатися з орендарем за номером, який надали місцеві жителі, не вдалося. Ніхто не відповідав на дзвінки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #відходи птахівництва
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...