08:13, 6 травня 2020 р.
Надійне джерело
Топ – 5 прянощів для Ваших страв
Уявити сучасну кулінарію без спецій та прянощів неможливо. Саме ці дивовижні приправи відіграють важливу смакову роль та вносять особливі пікантні відтінки в уже майже готову страву. Якщо правильно і раціонально використовувати натуральні добавки, то можна не тільки смачно поїсти, але і покращити здоров’я.
Вже більше 15 років на Центральному ринку працює прилавок із прянощами, спеціями та приправами, які не знайдеш у магазині чи супермаркеті. Тут пропонують східні, індійські, узбецькі та європейські спеції до салатів, перших і других страв. Загалом, на вибір покупців близько 100 видів різнобарвних спецій.
Пропонуємо Вам топ – 5 пряних «додатків», що подарують стравам насичений смак, а організму – користь.
Імбир. Це чудовий засіб для профілактики застуди, також він збільшує притік кисню до тканин і знімає психічне й фізичне напруження. Використовувати імбир можна у всіх стравах та напоях, приміром, із крем-супом, печивом або чаєм. Тільки обирайте його уважно: віддавайте перевагу тому, в якого світліший колір і немає «зморшок».
Куркума. Ця пряність родом з Азії є природним антибіотиком, що очищає кров, а також оновлює клітини. Жовтогарячий порошок багатий залізом, його регулярне споживання має властивість знижувати у крові цукор. Вона чудово смакує із першими та другими стравами, зокрема, бобовими й характерним для східних країн плову. Також її використовують у випічці, особливо з пудингами.
Коріандр. Китайці твердо вірили в те, що він робить людину безсмертною, а єгиптяни навіть клали його до гробниць фараонів. Популярною ця пряність стала завдяки давнім римлянам, які використовували її для ароматизації хліба й збереження м'яса. Ще можна заварювати чай або ж робити настоянку, заливши 1 чайну ложку насіння коріандру окропом, а через 10 хвилин випити. Сміливо додавайте цей продукт до супів чи соусів. І пам'ятайте: його бажано купляти у цілому вигляді, і уже самостійно перемелювати.
Фенхель. Це один із тих інгредієнтів страви, який можна їсти вагітним. Корисним він є і тоді, коли у вашому організмі стались гормональні порушення. Додавати зерна такої пряності варто до напоїв, особливо коктейлів, або ж посипати ними хлібобулочні вироби. Окрім цього, фенхель можна просто посмажити на сухій сковорідці й пожувати. Так вийде своєрідний гарнір. Термічна обробка йому зовсім не нашкодить, а, навпаки, посилить виразність смаку.
Гвоздика. Їй притаманний виражений аромат і антисептична дія. Надає пікантного смаку маринадам – грибним, м’ясним або овочевим, забезпечує більш тривале зберігання приправ і соусів. А ще, гвоздика удосконалює смак солоних страв. Вона добре поєднується з м’ясом, овочевими стравами, карі. Для відчуття солодкуватих прянощів додавайте її в десерти, компоти, пунші і глінтвейни. Також гвоздика чудова в холодці та паштетах.
Отож, завітайте на Центральний ринок за корисними прянощами, а також свіжими та якісними овочами і фруктами, які обов’язково оберете для себе на свій смак та гаманець.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...