• Головна
  • Швелер гнутий - універсальний сталевий профіль
Реклама
08:07, 25 червня 2020 р.

Швелер гнутий - універсальний сталевий профіль

Реклама

Невід'ємним елементом практично будь-якого будівництва є швелер - універсальний сталевий профіль, що має п-образний перетин. Для виробництва цієї категорії металопрокату застосовується два способи: гнуття профілю за допомогою спеціалізованого обладнання або технологія гарячої прокатки.

Гнутий швелер за своїми характеристиками міцності поступається класичним гарячекатаним виробам, але при цьому відрізняється малою вагою, економічністю та іншими вагомими перевагами, що роблять його застосування доцільним не тільки в будівельній сфері, але і в різних промислових галузях.

Технологія виробництва

Гнутий сталевий швелер, як і стандартний гарячекатаний профіль, ділиться на дві групи виробів. Виробництво кожного з видів регламентується нормами окремих ДСТУ.

Виготовлення такої категорії швелерів здійснюється за технологією холодного деформування, при якому заготовка у вигляді листової сталі проходить обробку на профілезгинальному верстаті. Формування профілю з необхідними параметрами та формою здійснюється за рахунок того, що парні вали пресу зі зростаючим тиском впливають на використовувану заготовку, перетворюючи її в швелер. Для створення продукції використовуються сталі різного виду, зокрема:

1. Листова холоднокатана сталь. Застосування такої категорії матеріалів дозволяє збільшити міцність швелера, забезпечити хорошу стійкість до деформацій та здатність витримувати більш високі навантаження. Це обумовлено тим, що процес обробки сталі відбувається при помірних температурах, в результаті чого кристалічна решітка в структурі матеріалу залишається незмінною.

2. Листова гарячекатана сталь. Сталі, отримані способом гарячого прокату, відрізняються більшою гнучкістю та пластичністю.

3. Вуглецева сталь.

4. Оцинкована та нержавіюча сталь. Ця група сталей має підвищену корозійну стійкість, що забезпечує велику довговічність матеріалу.

5. Низьколеговані сталі. Характеристики швелерів, зроблених з низьколегованих сталей, залежать від типу добавок в складі матеріалу, що дозволяє підібрати виріб з оптимальними для заданих умов експлуатаційними параметрами.

6. Конструкційна сталь.

Технічні характеристики

Всі основні характеристики виробів прописуються в маркуванні. Геометричні параметри виробів відображаються за принципом В х Ш х Т (наприклад, 250х125х6).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...