• Головна
  • Вітенко хоче забрати пам’ятник Т.Г.Шевченку із парку
12:02, 12 березня 2013 р.

Вітенко хоче забрати пам’ятник Т.Г.Шевченку із парку

Секретар Івано-Франківської міської ради Микола Вітенко виступив з ініціативою перенесення з території Івано-Франківського міського парку культури та відпочинку ім. Т.Г.Шевченка одного з встановлених там пам’ятників Великому Кобзареві.

Відповідну ідею він озвучив в ході сьогоднішньої оперативної наради у Івано-Франківського міського голови. З його слів, наявність двох пам’ятників Т.Шевченку в одному місці є недоцільним, коли є такі території, де пам’ятника Кобзареві немає взагалі. Для прикладу він навів село Хриплин, Івано-Франківської міськради, яке ще й досі такого пам’ятника немає, і запропонував перенести один з монументів туди.

З ідеєю щодо перенесення одного з пам’ятників погодився також міський голова обласного центру Віктор Анушкевичус. Щоправда, він не розділяє висловленою секретарем пропозицію щодо нового місця розташування монументу і вважає, що пам’ятник був би непоганим доповненням території однієї зі шкіл міста. Відтак опрацювати дане питання мер доручив заступнику начальника управління освіти і науки міськвиконкому Олегові Савці.

Нагадаємо, в названому на честь Великого Кобзаря Парку культури і відпочинку протягом  десятків років повноцінного пам’ятника Т.Шевченку не було, а було лише погруддя великого поета. Пам’ятник роботи відомого скульптора Лео Мола – досить невдалу фігуру поета (до якої навіть  за визнанням Віктора Анушкеивичуса – найбільшого захисника встановлення саме її – є суттєві претензії у громадськості, але, як то кажуть, дарованому коневі в зуби не заглядають) там було встановлено навесні 2011 року. Відтак на території парку – на відстані кількох десятків метрів один від одного опинились одразу два монументи великому поету. Вочевидь, йдеться про перенесення саме старшого з них - погруддя Т.Шевченка, яке, до слова, досить непогано вписується в архітектурний ансамбль парку і до якого вже звикли не одне покоління івано-франківців. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...