• Головна
  • В Івано-Франківську протестували проти будівництва міні-ГЕС у Карпатах (ФОТО)
15:10, 14 березня 2013 р.

В Івано-Франківську протестували проти будівництва міні-ГЕС у Карпатах (ФОТО)

Сьогодні у всесвітній день боротьби проти гребель на річках під стінами адмінбудівлі Івано-Франківської облдержадміністрації відбулася акція протесту проти знищення природи українських Карпат будівництвом малих ГЕС.

 Участь у акції взяли Івано-Франківська обласна громадська організація «Патріот України», громадська організація «Голос», Туристична асоціація «Карпати Еко-Край», ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче» та ряд інших організацій. Втім, акцію багаточисельною назвати було важко.

Протестувальники вимагали припинити будівництво міні-ГЕС, які можуть знищити флору і фауну річок, перетворити їх у «мертві озера», окрім того є питання тектонічної структури гір. Активісти побоюються можливості виникнення землетрусів.

«Гірська електростанція – це смерть гірської річки, - стверджує голова ГО «Голос» Сергій Чирва. – У річні не буде риби, зміниться флора і фауна річки. Вода не буде проточною. Ніхто не знає, яким чином зміниться тектоніка. Там де знаходяться великі водосховища, там завжди піднімається тектонічна активність – стаються землетруси».

 Як розповідають мітингувальники, дане питання зумовлене виключно економічної вигодою бізнесменів, адже громада не зацікавлена у будівництві споруд на річках і розцінює гори виключно як рекреаційну зону, а не місце виробництва електроенергії. Малі ГЕС, на їхню думку, не вирішують проблему енергетичної незалежності регіону, але наразі є просто зручним засобом заробити грошей на «зеленому тарифі».

«Питання все заключається в тарифах. Від електростанцій тариф становить 20 копійок, а «зелений тариф» – понад гривню. Ось у чому питання», - стверджують активісти.

 Такі ж екологічні акціїх відбулися сьогодні і в інших містах України. Зокрема в Києві, Львові, Чернівцях та Верховині.

міні-гес1

міні-гес1

 міні-гес2

 міні-гес3

 міні-гес4

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...