• Головна
  • Польща. Нострифікація медичного диплома
Новини компаній
22:24, 19 вересня 2020 р.

Польща. Нострифікація медичного диплома

Новини компаній

Нестача медичних кадрів в Польщі дуже помітна. Згідно зі звітом Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЭСР), в Польщі всього 2,2 лікаря на 1000 жителів. Це дуже тривожний результат, особливо з урахуванням того, що в середньому по усіх державах-членах складає 3,3 лікаря на 1000 чоловік. Лише у 10 з 34 країн ОЭСР ситуація гірша, ніж в Польщі - в т.ч. в Південній Кореї, Туреччині, Китаї, Бразилії, Південній Африці таІндії. Ще краще в сусідній Чехії або Словаччині.
Викликає хвилюванняте, що Польща - одна з небагатьох країн ОЭСР, в яких кількість лікарів практично не збільшилася за останні 10 років.

Наслідком такого стану справ є нестача кадрів в польській системі охорони здоров'я тасумнозвісні проблеми, з якими стикаються медичні установи в плані нестачі медичного персоналу. З цієї причини заговорили про плани спростити правила визнання дипломів для лікарів, що закінчили навчання за межами Євросоюзу, в надії, що це буде хоч би частковим рішенням проблеми. Проект EUROMED https://www.evromed.org.ua/ створено для допомоги українським фахівцям в отриманні права на професійну діяльність на території республіки Польща.

Принципи визнання дипломів лікарів із-за меж Європейського Союзу

На жаль, лікарі та стоматологи, що отримали освіту за межами Європейського Союзу, не можуть розраховувати на визнання їх професійної кваліфікації на тих же умовах, що й ті, хто закінчив навчання в країнах-членах ЄС. Проблема стосуєтьсяв основному випускників шкіл України, часто у тому числі громадян Польщі, які поїхали вчитися за кордон тахочуть повернутися в країну.

Формальне отримання права займатися лікарською практикою на території Республіки Польща вимагає здачі складних іспитівй, передусім, надзвичайно дорого, що є серйозною перешкодою для багатьох молодих йталановитих лікарів.

Перед наданням повної ліцензії на зайняття медичною професією особі, що має кваліфікацію в країні, що не входить в ЄС, держави-члени ЄС повинні переконатися, що медична освіта в цій країні відповідає мінімальним вимогам до навчання.Медична рада може надати право займатися професійною діяльністю особі, що має медичний диплом, виданий державою, що не є державою-членом ЄС, за умови, що такий диплом був визнаний вПольщі в якості еквіваленту - відповідно до окремих правил.Визнання такого диплому здійснюється університетами після позитивного результату процедури визнання, тобто Видачі сертифікату, що підтверджує визнання диплому, отриманого в третій країні, еквівалентом відповідного польського диплома.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...