• Головна
  • Пам’ятнику «Руській трійці» бути
17:03, 18 березня 2013 р.

Пам’ятнику «Руській трійці» бути

Уже дев’ять місяців на Прикарпатті повільно, але успішно триває історико-патріотична акція «Збудуймо методом народної будови перший в Україні пам’ятник «Руській трійці» в Івано-Франківську».

Створення благодійного фонду допоможе в остаточному зборі коштів на вшанування пам’яті зачинателів національного відродження о. Маркіяна Шашкевича («галицького Шевченка»), нашого земляка з Бойківщини івана Вагилевича та Якова Головацького. Як пише газета "Галичина", на 1 березня 2013 р. від громадськості краю надійшло благодійних внесків на загальну суму 84 134 грн. із 200 тис. грн. кошторисної вартості всього комплексного проекту пам’ятника.

Зусиллями активу обласної організації Національної спілки краєзнавців України виключно на громадських засадах вдалося зібрати благодійні кошти буквально від 205 колективних та індивідуальних жертводавців. В акції взяли участь близько п’яти тисяч осіб.

Серед них провідне місце займають колективи студентів та викладачів Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, а також навчальні заклади Рожнятівського району та м. Івано-Франківська. 

На жаль, уже четвертий рік не вдається добитися виділення іІано-Франківською міською радою бюджетних коштів бодай на обіцяне співфінансування першого в центрі Івано-Франківська історичного пам’ятника нашим землякам.

Разом з тим на зібрані кошти нині закладено фундамент для пам’ятника у сквері біля медичного університету, виготовлено двотонну шліфовану гранітну підставку для скульптур та закуплено частину матеріалів, що дало можливість скульпторові приступити до основних робіт. Звичайно, коштів, які залишилися на банківському рахунку, недостатньо для остаточного виготовлення і встановлення пам’ятника та впорядкування прилеглої території. Тож закликаємо всіх краян, людей доброї волі приєднатися до патріотичної акції і зробити посильні внески на цю благородну і патріотичну справу.

Навіть позбавлені державної підтримки, ми все-таки сподіваємося завдяки всенародній благодійності відкрити пам’ятник восени цього року.

Нагадуємо рахунок, на який просимо переказувати кошти:
Одержувач: СПД «Довбенюк
Володимир Михайлович»
р/р 26001362518
МФО 380805
Код ЗКПО 2167719872
АТ «Райффайзен Банк Аваль»
Призначення платежу:
«Благодійний внесок
на пам’ятник «Руській трійці».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...