• Головна
  • У Франківську лікарю заборонили оперувати через смерть дитини
09:01, 19 березня 2013 р.

У Франківську лікарю заборонили оперувати через смерть дитини

Івано-Франківським міським судом завершено розгляд та винесено вирок у справі про лікарську недбалість, що призвела до смерті дитини, повідомила прес-служба Івано-Франківського міського суду.

На судових засіданнях було з’ясовано, що декілька років тому до однієї із медичних установ обласного центру батьки привезли свою дитину на планову операцію. На операційний стіл дитина потрапила із аналізами майже тижневої давності, також ніхто з лікарів не звернув увагу на симптоми ексикозу (що проявилось у знижені ваги тіла) та на цілий ряд інших даних. Попри абсолютні протипоказання хірург та анестезіолог прийняли рішення оперкувати пацієнта.

Після хірургічного втручання дитину перевели до післяопераційної палати та розпочали спостереження. Згодом самопочуття дитини почало погіршуватись і її перевели до відділення інтенсивної терапії, де за декілька днів настала смерть маленького пацієнта.

Проте, якщо б лікарі повністю дотримувались правил лікування, смертельного наслідку вдалося б уникнути.

Дослідивши докази та оцінивши їх у своїй сукупності, суд дійшов висновку, що вина хірурга у скоєнні  злочину знайшла своє підтвердження, і кваліфікував його дії за ст. 140 ч. 2 КК України як такі, що призвели до смерті неповнолітнього (неналежне виконання своїх професійних обов’язків,  недбале та несумлінне до них ставлення).

Суд визнав винним обвинуваченого лікаря у вчиненому злочині, призначив покарання, заборонив займатися лікарською діяльністю, що пов'язана із оперативним втручанням, а також стягнув матеріальну та моральну шкоду на користь потерпілої.

Однак слід також зазначити, що вирок суду ще не набрав чинності, а тому обвинувачений (який, до речі, не визнає своєї вини) може подати апеляцію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...