• Головна
  • Івано-Франківська обласна клінічна лікарня отримала три апарати ШВЛ
11:34, 4 жовтня 2020 р.

Івано-Франківська обласна клінічна лікарня отримала три апарати ШВЛ

Три апарати штучної вентиляції легень отримали медики Обласної клінічної лікарні Івана-Франківська.

5000 апаратів для порятунку життів були вироблені на некомерційній основі на заводі електроніки Çerkezköy материнською компанією Arçelik, щоб покрити потребу на національному та міжнародному рівнях. 2660 апаратів були передані в 21 країну, включаючи країни, які найбільш постраждали від пандемії, зокрема в Бразилію. Обладнання було також відправлено в Сомалі, Афганістан, Азербайджан, Бангладеш, ОАЕ, Чад, Дагестан, Еквадор, Казахстан, Киргизстан, Колумбію, Лівію, Ніґер, Нігерію, Узбекистан, Румунію, Сирію, Судан, Марокко та Ірак.

Чотири апарати ШВЛ представники компанії Беко вирішили подарувати і медичним установам в Україні. 1 жовтня, три апарати встановили в Обласній клінічній лікарні в Івано-Франківську - одній з опорних українських лікарень в лікуванні пацієнтів з COVID-19. І ще один апарат ШВЛ готуються передати в понеділок, 5 жовтня, в Міську лікарню в Броварах в реанімаційне відділення для новонароджених. Таким чином прагнуть підтримати як пацієнтів з COVID-19, так і тих, хто потребує допомоги 24/7, незалежно від умов пандемії.

"Здається, зайвим буде будь-який коментар. Апарати ШВЛ мають життєво важливе значення для лікування COVID-19. І справа не тільки в коронавірусі. Три нових апарати в лікарні — це шість здорових легень і три врятовані життя вже сьогодні. Через рік таких врятованих життів буде сотні. Через десять років, можливо, тисячі.", — говорить Володимир Протас, виконуючий обов’язки завідуючого відділенням анестезіології та інтенсивної терапії комунального некомерційного підприємства "Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради".

Апарати ШВЛ були розроблені за колективних зусиль у співпраці з провідними турецькими підприємствами під керівництвом Міністерства промисловості і торгівлі, а також Міністерства охорони здоров'я Туреччини. 120 інженерів, включаючи 60 співробітників Arçelik і фахівців з компаній BioSys, Baykar Technologies і Aselsan, разом розробили і протестували попередній прототип в умовах суворих дедлайнів у два тижні, використовуючи високошвидкісні технології прототипування Arçelik Garage — відкритого інноваційного центру в Стамбулі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...