Найпоширеніші забобони, пов’язані з ліфтами

Найпоширеніші забобони, пов’язані з ліфтами, фото-1

Перед такими святами, як Хелловін, багато хто починає згадувати про різноманітні забобони, які потім не дають змоги нормально займатися звичними справами. Вони можуть стосуватися навіть звичних для нас речей – користування ліфтом або підйому сходинками.

Користуючись ліфтом, ми зазвичай не замислюємося над тим, що тут можуть бути нещасливі кнопки. А у 85 % багатоповерхових будинків Сполучених Штатів Америки ви не знайдете в підйомнику кнопки з позначкою 13. Так само в Китаї відсутній четвертий поверх. Чому так відбувається? Це дієвий запобіжний захід чи черговий забобон? Давайте дізнаємося, у чому ж справа.

Куди поділися поверхи?

Найпоширеніші забобони, пов’язані з ліфтами, фото-2

Передивляючись голлівудські фільми, у яких головні герої пересуваються за допомогою ліфту, можна помітити, що на панелі відсутня кнопка 13. Невже в будинку немає 13-го поверху? Звісно, є. Але американці та жителі деяких європейських країн, як виявляється, вірять у різноманітні прикмети. Й один із найстрашніших забобонів стосується саме числа 13. Існує думка, що воно приносить нещастя. Саме тому в більшості готелів, адміністративних будівель та навіть житлових будинків поверх із таким номером відсутній.

Те саме стосується четвертого поверху в китайських багатоповерхівках. Слово «чотири» в жителів цієї країни співзвучне зі словом «смерть». Тому на цьому поверсі ніхто не бажає купувати квартиру чи орендувати офісне приміщення.

А чи безпечна драбина?

Найпоширеніші забобони, пов’язані з ліфтами, фото-3

Виявляється, що необхідно слідкувати за тим, аби у жодному разі не проходити під драбиною, що нахилились. Тисячі років тому жителі Стародавнього Єгипту звернули увагу на те, що драбина, яка спирається на стіну будівлі, утворюють своєрідний трикутник. А ця фігура була священною для єгиптян. Тому пройти через нього означало скривдити богів. Сьогодні в цих богів уже ніхто не вірить, але повір’я відносно драбини живе й у наш час.

Чого не можна робити в будівлі?

Найпоширеніші забобони, пов’язані з ліфтами, фото-4

Що стосується будівель, особливо старих, то різноманітні забобони про них існували завжди. Одним із поширених можна назвати повір’я, згідно з яким усередині будівлі у жодному разі не можна відкривати парасольку. У давні часи відкриття цього аксесуару в помешканні могло образити Бога Сонця. Чому люди вірять у це й сьогодні – не зрозуміло, але багато хто продовжує його дотримуватися.

Але найстрашнішим вважається розбити в помешканні дзеркало. У те, що після цього людину впродовж семи років будуть переслідувати нещастя, вірили ще в Стародавньому Римі. З чим це може бути пов’язано? Стародавні культури стверджували, що дзеркало є своєрідним порталом у потойбічні світи, тому якщо його пошкодити, нечиста сила зможе потрапити в будинок.

Проте науковці спростовують це твердження. На думку істориків, цей забобон пов’язаний із тим, що за тих часів дзеркала коштували занадто дорого, і тому, хто його пошкодить, треба було працювати багато років, щоби відробити його вартість.

Вірити в різноманітні забобони чи ні, може самостійно вирішувати кожна людина. Але слід звернути увагу на те, що дотепер жодного підтвердження їхній правдивості не було.

Ви теж боїтеся ліфтів?

Найпоширеніші забобони, пов’язані з ліфтами, фото-5

Багато дорослих з острахом користуються ліфтовими кабінами або ж і взагалі при нагоді підіймаються на потрібний поверх сходами. З чим це може бути пов’язано? Найпоширеніші страхи – зупинка кабіни між поверхами, боязнь закритого простору. Деякі ж люди і взагалі не заходять до ліфту, адже бояться його падіння.

Але все ж таки ці страхи більш надумані. Звичайно, подібні ситуації відомі, але трапляються вони вкрай рідко.

Якщо ви також обходите стороною ліфт, пам’ятайте, що сучасні технології роблять їхнє використання безпечним і комфортним незалежно від поверху призначення. Так ліфти від компанії «СІТІ ЛІФТ» – гарантія якості та безпеки для кожного пасажира!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(4 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Повнота інформації
59 переглядів в лютому
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати