10:55, 18 квітня 2013 р.
На Коломийщині лісники саджають дуб
Щорічно працівники Коломийського спеціалізованого агролісгоспу засаджують близько 25-30 гектарів зрубів, створюючи таким чином високопродуктивні молоді ліси. Оскільки територія сприятлива для вирощування дуба, деревина якого рахується у світі однією з найцінніших у промисловому використанні, то його тут переважно і саджають, тим паче, що вирощують молоді деревця самі ж лісники в лісових розсадниках.
Цьогоріч в Коломийському агролісгоспі заплановано посадити 150 тисяч саджанців дуба, а це трохи більше як 25 гектарів нового лісу. 3 річні саджанці висотою до 50 сантиметрів стануть добрим спадком вже для нащадків, адже дуб повинен рости не менше 100 років аби його могли використовувати в промисловості. Нині, як наголошує керівництво «Івано-Франківськоблагролісу», нові насадження – одне з головних завдань підприємства.
«Не таємниця, що садити треба більше, ніж рубаєш, адже тільки тоді ліс має перспективу росту і ми зможемо зберегти його для нащадків. Тому у 2013 році на територіях наших лісгоспів заплановано посадити нові дерева на 151 гектарі лісових площ. Це кропітка робота, до того ж в цьому році вона проводиться у стислі терміни, через затяжну зиму. Ми маємо встигнути зробити все необхідне до останніх днів квітня», – наголосив геренальний директор обласного КП «Івано-Франківськоблагроліс» Ігор Шумега.
У Коломийському агролісгоспі значна кількість площ є низькопродуктивними, приблизно третя частина лісів агролісгоспу потребує заміни. Своїх власно вирощених саджанців у лісників вистачає, а от робочих рук замало. До висадки молодих саджанців долучаються усі працівники місцевого лісгоспу, але з закінченням посадки дубків робота лише починається.
Як зауважив Роман Павлюк, директор Коломийського спеціалізованого агролісгоспу: «Не достатньо лише посадити ліс. Щоб створити високопродуктивні дубові насадження треба їх доглядати шляхом усього періоду вирощування. Це як правило вік 100-120 років».
З настанням тепла у лісників додалося турбот, адже відтепер молоді насадження треба вберегти від вогню. Тож зараз на першому місці протипожежна безпека. Не секрет, що люди полюбляють палити суху траву, але дуже часто цей процес відбувається неконтрольовано, а вогонь – це загибель для молодих насаджень.
«Щорічно від вогню несемо величезні втрати лісових насаджень. А в період сухої теплої погоди наші лісники працюють в екстремальних умовах. Просимо людей акуратно відноситись до вогню в лісі. Невдовзі Великдень і не хочеться щоб необережне поводження з вогнем в лісі біля вогнища чи під час неконтрольованого спалювання сухої трави стало причиною страшних трагедій в тому числі і втрати насаджень», – підсумував геренальний директор обласного КП «Івано-Франківськоблагроліс» Ігор Шумега.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...