• Головна
  • Як збільшити ефективність роботи фрілансера
Новини компаній
16:25, 1 квітня 2021 р.

Як збільшити ефективність роботи фрілансера

Новини компаній

Кожному в певний момент життя хочеться стати фрілансером. Особливо, коли керівництво ширяє мізки, і набридло вставати о 7 ранку, і їхати на роботу в забитому громадському транспорті. Багато хто так живе роками, і з'являється бажання все почати з чистого аркуша. Це короткий шлях народження нового фрілансера. А тепер коронне питання: «Як підвищити ефективність роботи, постійно перебуваючи вдома?». Дочитайте статтю до кінця, і все стане зрозуміло. А поки коротка відповідь.

Регулярно відпочивайте, щоб перезавантажувати ваш мозок. Він відповість вам продуктивною роботою і ясністю думки. Про те, які ще є прийоми для підвищення ефективності робочого процесу читайте тут. Ми ж радимо автоматизувати рутинні бізнес-процеси, щоб звільнити більше часу на відпочинок з сім'єю або роботи над іншим проектом. Ну а ми докладніше про це поговоримо в нашій статті.

Як збільшити ефективність роботи фрілансера, фото-1

Головна проблема

Так як у вас немає керівництва, мозок починає поволі закладати думки, що робота почекає, і в ліс не втече, цілий день попереду, дедлайн посунеться, і нічого страшного не трапиться. Тут і криється головна проблема. Потрібно організувати себе, і видавати інтелектуальну працю, аки промисловий верстат - постійний і ефективний.

Визначте графік роботи

Головне правило - це заздалегідь побудовувати графік своєї роботи і відпочинку. Це дозволить максимально ефективно розпоряджатися доступним часом, термінові замовлення будуть здаватись в термін, знайдеться хвилинка на рутинні справи, та й сім'я без уваги не залишиться.

Звичайно, спочатку буде досить складно вклинитися в заданий ритм, але організм, і мозок зокрема, поступово втратять хватку і підкоряться вашій волі.

Примітно: робота, побудована за графіком і планом, йтиме на лад і за рахунок консолідації всієї енергії організму. Ви не будете розпорошуватися на мільйон завдань, а сконцентровані на обраному замовленні. Не вірте в міф про ефективність режиму «багатозадачності» - наш мозок не здатний працювати над вирішенням відразу декількох завдань. В середньому, щоб «переключитися» з однієї діяльності на іншу, сірій і білій речовині потрібно 20 хвилин.

Щоб спростити створення графіка і плану, в мережі є маса програм для смартфонів і ПО для комп'ютера. Підберіть зручний для себе варіант, і дійте ефективніше.

Не відволікайтесь від роботи

Другий біч фрілансера - це розфокусування уваги, і рутина або сім'я, що відволікають від роботи. Не забуваємо і про кохання соцмереж пожирати час.

Як з цим боротися?

Для початку зрозумійте, що Інтернет - це ваш інструмент, як кирка, для видобутку грошей. Це не цікаве проведення часу, по крайній мірі, в робочий час. Буває, що завдання не подобається або з'являється апатія, сильне бажання пограти або погортати стрічку ВК. На такий випадок є плагіни для браузерів і програми на ПК, автоматично блокують доступ до розважального контенту.

На етапі налаштування ПО задається перелік заблокованих ресурсів, і до кінця робочого дня вони недоступні. Якщо справа в рідних або сім'ї, то важливо донести до близьких людей, що ви не «просиджуєте» штани, а працюєте. Це означає, що повсякденні справи вони роблять самі, поки ви працюєте над проектом. Як тільки робочий час закінчився, ви - повноцінний член сім'ї, і поділяєте всю рутину з чоловіком або дружиною.

Ще не втомилися? Тоді рухаємося далі.

Поставте перед собою конкретні цілі і завдання

Мета - це двигун вашого прогресу, і нагадування, що потрібно рухатися вперед, щоб забезпечити собі світле майбутнє. Вони допомагають фокусуватися на головному, і бути в тонусі.

Тримати все це в голові день у день неможливо, тому що наша пам'ять влаштована не так. Тому візьміть листочок з ручкою, і напишіть завдання і плани на день, тиждень або місяць. Залиште пусте місце для додаткових дій, які точно з'являться в міру виконання основних. Якщо не подобається такий варіант, підберіть в мережі додатки на кшталт To do для Windows 10, або будь-які інші. Головне, бажання, а спосіб знайдеться. І повірте, це дуже спростить вам постановку цілей і шлях до їх досягнення.

Важливо знати!

Створюючи план роботи, вказуйте і конкретні терміни виконання поставлених завдань. Так ви не скотитися в «та, зроблю потім, час ще є», і будете сконцентровані на досягненні поставленої мети.

Автоматизуйте робочі процеси

Так, сьогодні без автоматизації рутинних процесів нікуди. Подумайте, що забирає більше часу у вас. Простий приклад: ви використовуєте хмарні сховища, щоб не використовувати зовнішній накопичувач. Це вже економить достатньо часу, а можна піти далі, і створити в Word або Google Docs шаблони документів. Припустимо, у вас кілька проектів з різними вимогами до форматування текстів. Створіть рівно 2 шаблони, і це вже заощадить багато часу - ви не будете кожен раз по черзі виділяти заголовки, змінювати міжрядковий інтервал.

Такий підхід можна застосувати не тільки для роботи з текстами. Проаналізуйте, які етапи роботи є у вас, і що можна зробити, щоб це прискорити.

Повірте, це тільки здається, що рутина не забирає час. Якщо засікти, ви зрозумієте, що на прості дії йдуть години в тиждень!

Робіть регулярні перерви

Помилка багатьох молодих фрілансерів - орати до посиніння. Наш менталітет каже, що «без праці не виловити рибку зі ставка». Це дійсно так, але не змушує вас днями безперервно ловити бідну за хвостик.

Вчені вже давно довели, що відсутність відпочинку між «інтелектуальними підходами» змушує мозок кипіти, схоже парового котла з надлишковим тиском. А що відбувається з ним ви і так знаєте.

Тому в планах на день враховуйте і час для відпочинку. Скажімо, щогодини ви хвилин 10-15 займаєтеся чимось іншим, або просто лежите, прикривши очі - знайдіть щось для себе. Така перезарядка вбереже ваші нерви, мозок відпочине і буде готовий до другого, третього, четвертого підходу.

Тут підійде і аналогія з принципом Парето: пам'ятайте, що тільки 20% зусиль дають 80% результату. Тому немає сенсу працювати багато з низькою віддачею. Так ви тільки “зносите” свої деталі, а вироблений продукт буде поганої якості.

Висновки

Фріланс - це можливість гідно заробляти, не виходячи з дому. Звучить заманливо. Щоб ефективно працювати, визначте короткострокові і довгострокові цілі для себе, не відволікайтеся на рутину, щоб не скотитись в «багатозадачність», яка просто руйнує вашу робочу активність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...