• Головна
  • В одній із найвисокогірніших громад Прикарпаття провели швидкісний інтернет.
17:44, 6 квітня 2021 р.

В одній із найвисокогірніших громад Прикарпаття провели швидкісний інтернет.

В одній із найвисокогірніших громад Прикарпаття провели швидкісний інтернет.

Білоберізька громада – одна із найвисокогірніших в Україні. За словами начальниці відділу освіти громади Галини Дмитроняк, з 11 населених пунктів громади у 4 немає належного інтернет-зв’язку. Наразі початкові класи у всіх школах Білоберізької ТГ розпочали навчання. На уроках були присутні 98% молодших школярів. Підтверджений діагноз COVID-19 мав один учень. Старша школа продовжує вчитися дистанційно, пишеСуспільне Карпати.

Національна експертка швейцарсько-українського проєкту DECIDE Оксана Руда назвала три найбільші проблеми дистанційної освіти в Україні: низька комп’ютерна грамотність вчителів і учнів, низький рівень технічного забезпечення шкіл і погане забезпечення інтернетом: у 2020 році дві з половиною тисячі українських шкіл працювали без інтернету. Крім того, лише в жовтні 2020 року освітяни отримали положення про дистанційну освіту, тобто працювали без нормативних документів, методичних рекомендацій.

На Прикарпатті ж, як каже директор Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Роман Зуб’як, ще у 2019-му році було спрямовано 30 мільйонів гривень на проведення швидкого інтернету, і за даними моніторингу, проведеного у червні 2020-го року, 98% загальноосвітніх закладів області були охоплені інтернет-зв’язком, 82% з них – швидкісним інтернетом. Проте понад 25% дітей на час опитування мали проблеми з можливістю працювати онлайн. Також менше половини учителів використовували платформи для відеоконференцій.

На момент моніторингу 5,5 тисяч вчителів області не мали досвіду впровадження дистанційного навчання, й інститут післядипломної педагогічної освіти скоригував навчальні ресурси для підвищення кваліфікації у цьому напрямку. За словами Романа Зуб’яка, за рік 7,5 педагогів пройшли навчання за модулями “Інформаційно-комунікаційні технології”, “Цифрові технології, з Google-сервісів.

Тепер ситуація з організацією дистанційного навчання поліпшилася, каже Роман Зуб’як. У квітні-травні планують зробити нове онлайн-опитування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...