У Франківську для лікування суглобів використовують стовбурові клітини

У Франківську для лікування суглобів використовують стовбурові клітини

Новітні методи лікування активно опановують в стінах центральної міської клінічної лікарні. Зокрема, йдеться про лікування суглобів з допомогою методу терапії Arthrex ACP SVF.

Метод об’єднує в собі ефективність лікування аутологічної кондиціонованої плазми (ACP) та регенеративний потенціал стовбурових клітин, виділених із жирової тканини — стромально–васкулярна фракція (SVF). Застосування даної комбінації клітинних матеріалів являється перспективним підходом для стимулювання тканинної регенерації, йдеться в повідомленні Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні, інформують “Вікна”.Стромально-васкулярна фракція (SVF) — це клітинний концентрат, взятий із жирової тканини пацієнта. В даному концентраті містяться стромальні клітини, а також клітини крові, тобто вміст судин (васкулярна тканина). Здобутий за допомогою сучасних технологій біоматеріал являє собою гігантську цінність, дає можливість відновити втрачені тканини, повернути функцію суглобів, зв’язок, сухожиль, а також виключити потребу протезування.

Зовсім нещодавно до нас потрапила пацієнтка з двобічним деформуючим артрозом колінних суглобів. Фахівці відділення травматології, ортопедії і реконструктивної та пластичної хірургії запропонували використання новітнього методу ACP SVF. З організму пацієнтки було забрано невелику кількість жирової тканини, яка є багатим джерелом стовбурових клітин, та введено даний клітинний концентрат в порожнину суглобів. Вже на наступний день пацієнтка відчула полегшення та була виписана додому без додаткового терміну реабілітації, — йдеться в дописі.

Дана операція була проведена вперше в стінах центральної міської лікарні провідними фахівцями в області травматології — лікарями Зеликом Степаном Михайловичем, Чужаком Андрієм Васильовичем та командою висококваліфікованих анестезіологів.

Основні ефекти використання ACP SVF — зменшення процесу запалення, зменшення руйнування хряща, відновлення тканин, профілактика фіброзу тканин, покращення мобільності, затримка прогресування захворювання та зменшення прийомів знеболювальних засобів. Показання даного методу лікування — остеоартрити, артрози, спортивні травми, епіконділіти, фасциїти та травми м’язів й сухожилля.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі