09:02, 14 травня 2013 р.
У Франківську роблять реставрацію, яка не прикрашає, а спотворює історичний центр міста (ФОТО)
Будівництво у центральній частині обласного центру Прикарпаття вже не один рік продовжує насторожувати та викликати у місті акції протесту громадськості. І причини для хвилювання не безпідставні.
Увагу Версій привернув будинок на вулиці Вірменській, який був пам’яткою архітектури місцевого значення 19 століття, а сьогодні перетворюється на сучасну будівлю.
Історія реставрації будівлі налічує вже близько 10 років. Свого часу, міська влада включила її у титульний список капітальних ремонтів. Проте, своєї черги будинок так і не дочекався. Мешканці розповідають, що у 2005 році фірма «Галицька марка» виграла тендер на відновлення аварійної будівлі колишньої пам’ятки архітектури. За чутками, Андрій Ющенко , який був співвласником фірми планував побудувати тут казино.
Саме тоді до суду звернулася івано-франківська будівельна фірма «Скол», яка теж брала участь у конкурс. Їй і передали права на реставрацію будівлі.
Згодом на фасаді будинку з’явився напис «ревалоризація», який з французької означає підвищення якості містобудівного середовища реставрацією існуючих споруд і відбудовою зруйнованих у автентичному вигляді.
Стіни будинку знесли, залили новий фундамент і сьогодні неозброєним оком видно, що будівля значно вища, ніж була раніше, і не відповідає попереднім архітектурним формам. Більше того, за словами мешканців, колишній депутат міської ради та керівник фірми Володимир Колковський, один раз обмовився, що планується ще й надбудова третього поверху з мансардою. Це підтверджуються і фотознімки кореспондентів Версій.
Таким чином, нова забудова своїми стінами заступить куполи Вірменського собору, які свого часу з іншої сторони вже закрила будівля «Арс-дім».
Ось так в Івано-Франківську у історичній частині міста зникають архітектурні пам’ятки та нехтується значення церкви. Адже, за традицією, в Україні та світі, в усі часи церкву розташовували на видному місці і її можна було побачити з усіх сторін. Та сьогодні старовинний храм знаходиться серед хаотичних будівель, які заполонили місто.
Сподіваємося, що міська влада та, зокрема, департамент архітекрути та містобудування звернуть увагу на цю проблему. Версіїбудуть продовжувати слідкуватимуть за будівництвом споруди.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
12:40, 4 грудня
1
10:49, Вчора
19
09:18, 11 грудня
live comments feed...