20:44, 20 серпня 2021 р.
"Навчіть зав’язувати шнурівки". Прикарпатська учителька розповіла про підготовку першачків до школи
Учителька Івано-Франківської початкової школи № 26 Аліса Павлюк третій рік поспіль у Топ-50 рейтингу премії Global Teacher Prize Ukraine. Вона розповіла Суспільному про те, як підготувати першокласників до школи та допомогти дитині подолати можливий стрес.
"Зробіть підготовку до школи приємною справою"
Щоб похід до школи не був стресовим, учителька радить разом з дитиною купувати шкільне приладдя.
"Купуйте речі до школи разом. Важливо, щоб вони подобалися дитині. Але батьки не повинні забувати, що речі повинні бути не тільки гарними, а й зручними і відповідати санітарним нормам. Портфель повинен бути не занадто важким, ручка неважка і не товста. Для олівчика можна купити насадки у вигляді різноманітних фігурок", — каже педагогиня.
Аліса Павлюк радить говорити з дитиною про майбутнє навчання, пояснювати, для чого вона туди йде.
"Якщо є можливість, потрібно наперед показати школу, де навчатиметься ваш син чи донька. Чудово буде познайомитися наперед з учителькою. Деякі батьки так і роблять, і це дуже правильно", — розповідає Аліса Павлюк.
"Налаштуйте дитину на позитив"
Окрім того, учителька радить розповісти, що у школі потрібно буде дотримуватися певних правил.
"Не треба відразу лякати, що їх там буде багато. Але дітей до цього треба готувати. Особливо це стосується тих, хто не відвідував дитячий садок. Потрібно пояснити, що треба буде слухати вчителя. Проговорити, як можна вирішувати конфліктні ситуації. Дитина має знати, що можна довіряти вчителю, і щоб не трапилося, треба йти до нього і розповідати", — каже освітянка.
Якщо дитині хтось розповідає про школу погане, залякує, за словами Аліси Павлюк, потрібно пояснити, що таке трапилося з іншими дітьми, а з нею все буде по-іншому. Потрібно налаштувати дитину на позитив.
"Навчіть дитину самообслуговування і не перевантажуйте"
Щоб підготувати дитину до школи, Аліса Павлюк не радить пришвидшувати події.
"Батьки хочуть, щоб їхні діти йшли у 1 клас і вже читали, писали — усе вже вміли робити. Я не кажу, що це погано. Але кажу з власного досвіду, що діти — різні. В одних не виникає бажання вчити букви. Якщо будуть змушувати робити ту монотонну справу, яка їй не подобається, це може налаштувати її негативно до школи. Тому, якщо є у дитини бажання, будь ласка, займайтеся, вчіться, пишіть. Я б сказала, що найкраще — малювати. Малювання найкраще розвиває руку, кисть. Беріть щось дрібне, ліпіть, перебирайте бісер. Робіть те, що подобається дитині. Але не змушуйте", — говорить педагогиня.
За словами Аліси Павлюк, дитина повинна вміти поскладати у своїй шафці, а також самостійно роздягнутися, одягнутися і перевзутися.
"Ми часто стикаємося з тим, що діти не вміють зашнурувати на фізкультуру кеди чи кросівки. Тому порада батькам: якщо ви вже даєте діткам у 1 клас взуття на шнурівках, то навчіть їх зав’язувати. Зверніть увагу, щоб дитина була розвинута психологічно, а читати і писати у школі навчать", — каже освітянка.
Також Аліса Павлюк радить не поспішати відразу з 1 вересня записувати дитину на гуртки чи секції.
"Не варто з цим поспішати. Думаю, батьки самі зрозуміють, як тільки дитина почне ходити до школи. Їм потрібно буде хоча б 2 тижні, щоб самим звикнути і адаптуватися. І для дитини це буде стресом – новий колектив і тут, і на гуртку. Робити це треба буде поступово, і головне, щоб дитині такі гуртки були в радість, а не тому, що так вирішили батьки", — каже учителька.
З слів Аліси Павлюк батькам варто навчити майбутніх першокласників слухати під час уроків та висловлюватися, якщо їх щось непокоїть.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:58
13 грудня
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...