20:33, 25 вересня 2021 р.
Вечір суботи: 5 настільних ігор, які можуть зацікавити франківців
На перший погляд, настільні ігри здаються нудними та нецікавими. Втім це зовсім не так. Настільні ігри зможуть принести у ваше життя щось новеньке, відволікти від гаджетів та думок про роботу.
Вони - гарна ідея для суботнього вечора, який можна провести з друзями, рідними чи другою половинкою. Грати в настільні ігри можна як у двох, так і великою компанією. Адже чим більше гравців - тим цікавіше.
1. Франківський пан
Мабуть, не залишилося франківців, які б не чули про цю настільну гру. Хоча вона з’явилася недавно, однак вже встигла здобути популярність. “Франківський пан” - не проста монополія. В її основі історія та сучасність Івано-Франківська.
Усі дійові персонажі, історії, факти справжні та так чи інакше пов’язані з нашим містом. Для створення “пана” використали понад 150 різноманітних фактів про Івано-Франківськ у багатьох сферах.
Вікових обмежень для гри немає, втім найкраще грати дітям від 10 років. Адже вони вже можуть зрозуміти основні принципи купівлі та економіки. Втім, дорослим буде не менш цікаво, адже ціла гра - це ситуації та подій, які ми всі бачили.
Франківський пан
Продавати та купувати доведеться компанії, які зараз діють в Івано-Франківську. Наприклад, Kabuki чи Буковель. Загалом, 36 відомих компаній. Карток - понад 140. Вони розкажуть міські легенди, історію та сучасність.
Крім цього, є фігурки місцевих жителів, в яких ви зможете перевтілитися під час ігрового процесу. Під час гри ви зможете позмагатися з друзями за найбільший капітал та звання “Франківського пана” - власника усіх підприємств.
2. ALIAS
Хоча гру “Alias” розробили у Фінляндії, сподобалася вона й франківцям. “Аліас” - точно не для зануд! Адже доведеться дуже швидко пояснювати слова, при цьому не використовуючи однокореневих. Чим більше слів пояснили - тим краще. Переможе той, в кого буде найбільша кількість відгаданих слів.
Найкраще “Аліас” підійде для великих компаній, де ніхто не боїться помилитися чи виглядати смішним. Для початку, гравці діляться на команди. Грають вони по черзі. Один із гравців пояснює слово своїй команді. Якщо вгадали - отримують один бал.
За помилки чи не відгадане слово можна втратити бали. Кожен бал дозволить просунутися далі спеціальною картою. Виграє та команда, яка першою добереться до фінішу. Мінімальна кількість гравців - 4.
Є багато різних версій цієї гри. Доросла, дитяча з намальованими словами, чоловіки проти жінок, сімейна тощо. Ця настільна гра допоможе розбавити звичні зустрічі з друзями та точно зробить ваш вечір веселим та цікавим.
3. Вибухові кошенята
“Вибухові кошенята” - картярська сатирична гра. Вона не для слабкодухих, адже зможе підірвати вас, як тільки витягнете відповідну карту. Як вже зрозуміло, основне правило гри - не витягнути “вибухове кошенятко” та вижити.
Колода карт перетасовується, кожен з гравців отримує чотири картки та “Знешкодь”. Саме нею можна буде один раз нейтралізувати “Вибухового”. Картами потрібно ходити поступово. Показувати їх супернику не можна - раптом використає це проти вас!
Вибухові кошенята
Цікавинкою “Вибухових кошенят” є те, що на картах зображені ілюстрації котів із саркастичними надписами на кожен випадок життя. Грати ними одне задоволення, адже це не тільки цікаво, а ще й підіймає настрій. Мінімальна кількість гравців - 2. Має гра й кілька додаткових колод, які розбавлять класичну версію.
4. Каркасон
Коли хочеться не тільки розважитися, але й подумати, на допомогу приходить гра “Каркасон”. Це економічно-стратегічна гра в німецькому стилі. Полягає вона в тому, щоб зібрати якнайбільше ігрове поле та розмістити у ньому своїх “підданих”. Фішки підданих можуть ставати фермером, розбійником чи селянином в залежності від того, куди ви накажете їм стати.
Каркасон
В центр викладається стартовий квадрат. Тоді, по черзі, кожен з гравців починає викладати власні квадрати, цим самим намагаючись скласти власну територію. Переможе той, хто буде “правити” на більшій території.
“Каркасон” підійде для середньої компанії. Не очікуйте на швидку гру! Тут потрібно продумувати кожен свій крок, щоб не потрапити у чуже володіння.
5. Dixit
“Асоціації” - слово, яке точно описує гру “Dixit”. Вся вона побудована на словах та їх численних асоціаціях і синонімах. Учасникам роздаються карки з малюнками.
Один з них обирає картку та починає її описувати, не показуючи малюнок іншим учасникам. Решта намагається знайти у себе схожу картку. Тоді вони перемішують разом з карткою оповідача. Оповідач отримає бали, якщо хтось вгадає його картку. Втім, якщо її знайдуть усі гравці - балів не буде.
“Діксіт” - місцями заплутана та метафорична гра. Втім, вона дозволить вам поспілкуватися з іншими гравцями, зіставити власні асоціації з їхніми. Так, ви зможете дізнатися багато про знайомих та зрозумієте, що думки кожної людини унікальні та дуже цікаві.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...