• Головна
  • Солодко без цукру! Як SHABO єдина в Україні створює природно- напівсолодкі вина
Новини компаній
17:00, 4 жовтня 2021 р.

Солодко без цукру! Як SHABO єдина в Україні створює природно- напівсолодкі вина

Новини компаній
Солодко без цукру! Як SHABO єдина в Україні створює природно- напівсолодкі вина, фото-1

Це немагія, але і не проста технологія створення вина. І точно унікальна в Україні. Адже бродіння тут зупиняють холодом, знижуючи температуру до -5°C. За цих умов цукор в ягоді не виброджує, а навпаки розкриває всю сортову палітру смаку винограду. Без додавання єдиного граму цукру вино виходить солодким саме завдяки натуральній цукровості ягоди. Такі природно-напівсолодкі вина в країні виготовляє лише SHABO.

Вже за другий рік існування цієї колекціїПриродно-напівсолодке Мускат Оттонель ТМ Limited Edition завоювало золото на одному з найавторітетніших конкурсів MUNDUS VINI 2021, де були представлені 4, 5 тисяч кращих зразків вина з усього світу. 

«Якщо оцінити складність технології вин за 100-бальною шкалою, то тільки отримання природно напівсолодких вин заслуговує максимальної оцінки», - саме так описував метод виготовлення цього типу вин грузинський вчений у винній галузі та доктор технічних наук Микола Мехузла.

І дійсно, ця технологія є дуже складною та має високу біологічну нестійкість. Саме тому такі вина не можуть коштувати дешево і відносяться до категорії елітних вин.

Минулого року виноробна компанія SHABO вперше створила з власного винограду природно-напівсолодкі вина. Шабські винороби виготовили одразу чотири сортові вина - Мускат-Оттонель, Совіньйон Блан, Мерло та Саперві - й одразу віддали його на оцінку українцям. Зворотній зв'язок довго чекати не довелось: колекція одразу знайшла відгук в серцях винолюбів. 

Колекція 2020 року розійшлась буквально за місяць. Для цього вина не встигли навіть розробити дизайнерський лейбл, оформлення було доволі простим - з надрукованою на принтері етикеткою. Однак це не завадило природно-напівсолодкому вину стати “героєм” в соцмережах на сторінках шанувальників.

Солодко без цукру! Як SHABO єдина в Україні створює природно- напівсолодкі вина, фото-2

За словами СЕО компанії SHABO Гіоргі Іукурідзе, створення подібної колекції вин стало експериментом та справжнім проривом на винному ринку України. Адже жодна виноробна компанія України раніше не створювала вина за цією унікальною та дорогою технологією.

«Уся наша професія – виклик. Ця колекція не виключення. Ми хотіли здивувати і порадувати українського споживача, який полюбляє солодкість в вині. І зберегти при цьому всю цінність натуральності, тієї, що продиктована самою природою. 

Відгуки всіх, хто спробував ці вина, та швидкість з якою люди їх розкупили – вразили всю нашу команду. Тепер ми можемо впевнено заявити, що окрім усіма улюблених вин Тельті-Курук, витриманих ігристих та авторських купажів, до наших візитівок додалась ще одна – природно- напівсолодкі вина», - розповів Гіоргі Іукурідзе.

Lnfxg2iydPKRnOvbcGKNon2PDHL63fdpdEsDqDho2yvpUgqynsBER0YttVHRveuO7NNasRyqAPeA4Unyzm96IK9nNrX8MPip6zYwFA5d54lMZ8OvDyLUAelC2vVO_EV56Jy_Upx0=s0

Шабські технологи досягають природної солодкості методом зупинки бродіння холодом за температури - 5°C. За цих умов цукор в ягоді не виброджує, а навпаки розкриває всю сортову палітру смаку винограду.

Перед розливом вино стабілізують, зберігаючи за холодної температури – 3/4 °C.

КОЛЕКЦІЯ ПРИРОДНО -НАПІВСОЛОДКИХ ВИН LIMITED EDITION (гипер-линк Тихі вина shaboshop.com.ua)

Цьогоріч винороби SHABO виділили природно-напівсолодкі вина в окрему колекцію, збільшили кількість пляшок кожного з сортів та розробили впізнавану крафтову етикетку, що повністю передає натуральність вина.

fBQk_nHJR0Cc-vXUynGcNhh_PjIkGSweaxwNR8aBajyFcayXrKGdYJ0nmM7-l3JdSOMprTPt2UqOgitTxmrbId8KcPU_OkgVXxdH_Wx3DONP7YlcB3tpmy_h9sJTnKdArZqCP2Oh=s0

ІСТОРІЯ

Ця по-справжньому унікальна технологія родом з країни, де розпочалась історія світового виноробства, - з Грузії. Точну дату появи цього методу вчені достовірно встановити не можуть, проте існує чимало свідотств його давнього походження.

Технологія виготовлення природно напівсолодких вин продиктована самою природою і отримала назву, пов'язану з місцем, де вона зародилась, – рача-лечхумський.

Натурально солодкі вина беруть свій початок з західного регіону країни вина – Рача-Лечхумія. Територія цього краю з усіх боків оточена гірськими хребтами, що створює особливі кліматичні умови для винограду та вносить свої корективи в технологію виробництва вин.

Літо тут помірно тепле та вологе, а зима морозна. Виноград збирають в кінці жовтня – на початку листопада, коли дні в горах прохолодні, а ночі морозні. В цей час у ягоді сконцентрована найбільша кількість цукру.

e-fXhz0e-Fgv7m8lUMqiyTkrG8u3BUH69fRwjrj_cypMroV23bfNQhbHuMpkF92AMZZE-doUyH8BKN1LBh_ZX8LDUMlHLj2BS1PZdZqsW1q5MYomgEKon7ROFM6VKgkjU02Hj8FC=s0

Через холодні зими бродіння сусла проходило за низьких температур, а іноді дріжджі «засинали» і бродіння зупинялось. Таким чином до весни вино зберігало свій залишковий цукор. В результаті винороби отримували природно напівсолодкі вина, з цукром, накопиченим самою виноградною ягодою, а не привнесеним штучно.

Проте такі вина були не стабільними і їх випивали до настання теплої пори року. За радянських часів ця технологія набула особливої популярності і технологи почали шукати методи стабілізації цих вин, аби вони не псувались під час зберігання та транспортування.

УНІКАЛЬНІСТЬ НА СМАК

Запорукою якості будь-якого продукту є два фактори – смак та користь. Природно- напівсолодкі вина, завдяки особливостям виготовлення, вміло їх поєднують.

Яскраві тони свіжої виноградної ягоди, ніжні нотки молодого вина, легка углекистість та післясмак, в якому довго відчуваються ноти свіжовичавленої виноградної ягоди. Все це про природно напівсолодкі вина, в яких немає жодного граму доданого цукру

Подібна багата палітра смаку не була б можливою за умови штучного додавання цукру. Тому, спробувавши одного разу природно напівсолодкі вина, ви певно зможете відрізнити їх від звичайних традиційних напівсолодких.

На етикетці таких вин перед словом напівсолодке завжди має стоїть примітка «природно» або «натурально».

UaiC9DIAKgdBpHQ64xcfcaegMs1HRIcWJRPx-f7T1bjGdF_E0tzMfKBrVOzBezY58AdXFamoMEbMK64cu0dxQqzeMzorMT2WMk6QkaE_Fl6Q2Gvbten8Zhy5KAajXvP8IH04ry_R=s0

Кожен з сортів вина обмежений тиражем до 5000 пляшок. Тож придбати їх можно виключно у фірморову магазині SHABO при виробництві та в онлайн-магазині (гипер-линк Тихі вина shaboshop.com.ua)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#напівсолодкі вина #вина шабо #вина україни #українські вина #SHABO #шабо
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...