14:09, 29 вересня 2021 р.
Екологічний спосіб життя: які речі франківцям варто замінити
Про проблеми екології говорять вже дуже давно. Всі вони дуже глобальні й, здавалося б, що може вдіяти одна людина. Втім, кожен з нас має змогу долучитися до збереження планети. Навіть одна нова екологічна звичка допоможе Землі у майбутньому. Замінити деякі буденні речі на екологічніші зможе кожен франківець. Так зменшиться кількість сміття та, відповідно, забруднення навколишнього середовища.
Екологічні пакети
У 2022 році в Україні заборонять продаж пластикових пакетів. Зникнуть вони із полиць супермаркетів та магазинів в Івано-Франківську. Тому, краще якнайшвидше потурбуватися про гідну заміну звичним “кульочкам”. Паперові пакети - не завжди вдала альтернатива пластиковим. Їх виготовлення потребує великих ресурсів, а в результаті використаний пакет все одно опиняється на звалищі. Так, розкладається він швидко, втім таке надмірне споживання не надто корисне для планети. Саме тому, франківці можуть обрати для себе шопери та тканинні мішечки.
В Івано-Франківську шопери здобули популярність не так давно. Зараз, на вулицях міста можна зустріти багатьох людей з екоторбинками в руках. Їх використовують не тільки для покупок в магазині, але і як повсякденну сумку. Носити можна все що завгодно, від косметики до книг. Найбільш актуальні тканинні сумки саме у магазині. В них можна складати покупки, а для фруктів та овочів використовувати тканинні мішечки різноманітного дизайну та розмірів. Якщо шоперами вже нікого не здивуєш, то мішечки для овочів в Івано-Франківську трапляються набагато рідше. Втім, це дуже гарна альтернатива пластику та навіть паперовим пакетам. Сумки та мішечки з тканини служитимуть довго. Їх можна прати та підшити, якщо порвуться.
Власна пляшка для води чи інших напоїв
Звичка пити воду корисна для нашого організму та самопочуття. Її також можна зробити екологічною, замінивши воду в пластиковому пакуванню на багаторазову пляшку. В неї можна буде наливати воду вдома та брати з собою, замість того, щоб кожного разу купляти в магазині.
Втім, якщо пити воду чи не пити - справа кожного, то брати каву з собою вже давно стало частиною міської культури. В Івано-Франківську є багато кав’ярень, які зорієнтовані саме на “каву з собою”. Паперові стаканчики намагаються зробити красивими, щоб вони мали гарний вигляд на фотографіях. Втім, купляти кожного разу каву в стаканчику - не дуже “еко”. Саме тому, їх краще замінити на багаторазові. Хоча “мода” на них з’явилася відносно недавно, деякі кав’ярні вже почали робити невелику знижку, якщо ви берете каву чи чай у власний посуд. Така ініціатива допомагає мотивувати людей приходили в заклади харчування із власними чашками, тим самим підтримуючи екологію міста та нашої планети.
Одноразовий посуд
На пікнік, день народження чи просто щоб не мити посуд - ми часто любимо використовувати одноразовий посуд. Та це не тільки неекологічно, але й може бути дуже шкідливим для здоров’я. Наприклад, на пластикову тарілку не можна класти гарячу їжу, гріти її в мікрохвильовці, а деякі не можна навіть мити. Часто, термін придатності одноразового посуду складає близько року. Після цього він починає виділяти токсичні речовини. Саме тому, краще замінити його на посуд з інших матеріалів. Це ж стосується також одноразового посуду з паперу. Хоча він “еко” та на його виготовлення витрачається багато ресурсів. Надмірне споживання екологічних продуктів також шкідливе. Тому, варто обирати такий посуд, який служитиме довго.
Часто, доставки їжі в Івано-Франківську додають до замовлення одноразові прибори. Це зручно, якщо ви замовляєте їжу на роботу. Але якщо замовлення здійснюється вдома - краще відмовитися від одноразових ложок чи вилок. Пам’ятайте, чим більший попит на товар, тим більше його будуть виробляти.
Ватні диски
Про багаторазові ватні диски чуло небагато франківців. Це гарна альтернатива традиційним одноразовим дискам, які після використання викидаються. Тканинні ватні диски можна прати та використовувати повторно багато разів. Якщо ви поки не готові прощатися з одноразовими - спробуйте зменшити їх використання. Наприклад, ватний диск можна розрізати навпіл та використовувати тільки половинку за один раз. Або, засіб можна наносити на обличчя одразу чистими пальцями.
Будь-який перехід на екологічні речі повинен бути поступовим та обдуманим. Не гарячкуйте та не намагайтеся змінити одразу все. Екологічний спосіб життя - це не тільки шопери та багаторазовий посуд. Це підхід до самого споживання, організації простору, до щоденних звичок та речей. Тому розпочинати “екожиття” потрібно із власних думок, а вже потім замінювати речі та змінювати стиль життя.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...