13:38, 25 січня 2022 р.
Якщо завтра війна: що потрібно знати іванофранківцям у випадку військового вторгнення та про тривожну валізу
Куди евакуюватися під час пострілів або вибухів, що покласти у тривожну валізу, чим можна допомогти військовим батальйону територіальної оборони Івано-Франківська.
Кореспондент Суспільного задав такі питання начальнику управління з питань надзвичайних ситуацій міськради Ігору Влізла та військовому комісару центру комплектування та соціальної підтримки Ігору Сорокопуда
Інформація, що стосується укриття
Якщо жителям Івано-Франківська загрожуватиме небезпека військової агресії, у місті пролунає сирена.
"Опісля прозвучить інформація про те, що відбувається. Після цього люди повинні бігти або в підвал, або у цокольне приміщення. У жодному разі не можна залишатися у квартирі", — пояснює Ігор Влізло.
В Івано-Франківську єдиним укриттям для цивільних є підвали. На цьому наголошує Ігор Влізло. Тому що саме підвали є захисними спорудами. У радянський час їх будували для працівників підприємств державного значення.
"Будували підприємство — будували укриття з витяжками, фільтрами, генератором електроенергії, системою водопостачання винятково для працівників підприємства. Для цивільного населення ніхто нічого не передбачав. А з часу проголошення незалежності ми не збудували жодної захисної споруди. Люди повинні розраховувати лише на підвальні або цокольні приміщення", — говорить Ігор Влізло.
Адреси укриттів в Івано-Франківську:
- Коновальця, 42А;
- Хмельницького, 92;
- Тролейбусна, 40;
- Ботанічна, 2;
- Вічевий майдан, 2;
- Сахарова, 32;
- Чорновола, 19;
- Петлюри, 17;
- Юності, 2;
- Привокзальна, 1;
- Залізнична, 4А;
- Привокзальна, 11;
- Ленкавського, 20;
- Незалежності, 48;
- Левицького, 34;
- Медична, 15;
- Височана, 34.
Протирадіаційні укриття в Івано-Франківську:
- вул. Галицька, 2;
- вул. Привокзальна, 15;
- вул. Ребета, 6.
Інтерактивну карту з укриттями можна переглянути тут.
Ігор Влізло повідомив, що з 600 будинків, які перебувають на балансі компанії "Комфортний дім", приблизно у 160-170 підвальних приміщеннях зможуть сховатися люди. Він також розповів про стан укриттів у лікарнях та школах громади..
"У кожній лікарні є підвали, вони — приведені до ладу. Ми порахували, скільки потрібно евакуювати лежачих і тих, кому треба допомогти. Тим, хто може ходити, рекомендуватимемо, щоб вони поверталися до рідних. У школах є підвальні приміщення, тири. Вони — теж у доброму стані", — сказав Ігор Влізло.
Він зауважив, що у підвалах, швидше всього, перебувати довго не доведеться.
"Якщо атакуватиме авіація — це щонайбільше пів години, якщо обстрілюватиме артилерія — до години. Якщо містом ходитимуть терористичні групи, треба також відразу ховатися, або як тільки почули постріли, вибухи снарядів", — розповідає Ігор Влізло.
В Івано-Франківську із 48 бомбосховищ до користування готові 11. Там можна розмістити приблизно до 25,5 тис. людей. Є три протирадіаційні сховища на 500 людей і одна споруда подвійного призначення, розрахована на 542 людини.
За можливості, каже начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, військові, поліцейські, рятувальники, окрім виконання своїх обов'язків, допомагатимуть цивільним. Але загалом люди мають покладатися на себе.
"Рекомендуватимемо людям, які матимуть таку змогу, автомобілем одразу якомога швидше виїжджати з міста", — сказав Ігор Влізло.
Тривожна валіза
Покидаючи помешкання, людина повинна взяти із собою речі для тимчасового перебування в укритті — тривожну валізу. Її потрібно підготувати заздалегідь.
Що має містити тривожна валіза:
Зокрема:
- батарейки, серветки;
- теплий светр, шарф, шапка, рукавиці;
- спиртові розчини, перекис водню, лейкопластирі, бинт, йод;
- пігулки від розладів шлунку та температури;
- туристичний спальник;
- м'ясні чи рибні консерви, енергетичні батончики, вироби із пшеничного борошна, вермішель швидкого приготування;
- паспорт, закордонний паспорт, ідентифікаційний код, документи на авто, на право власності, на отримання соціальної допомоги;
- медична картка.
Тривожна валіза має важити не більше 30 кг.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:37, Вчора
19:37, Вчора
19:37, Вчора
19:37, Вчора
19:37, Вчора
live comments feed...