16:49, 22 лютого 2022 р.
Надійне джерело
Де франківці дізнаватимуться надзвичайну інформацію: в якому стані система оповіщення?
Наразі система оповіщення є застарілою і вмикається пів години. Про це на оперативній нарадірозповівначальник управління з питань надзвичайних ситуацій міськради Ігор Влізло.
Спершу звучить сирена, а після неї — звукове повідомлення про те, що сталося і як потрібно чинити. Після отримання інформації громадяни повинні діяти без паніки. Вони мають мати тривожні валізи та документи. І якщо потрібно буде зійти у підвал, то мають сходити, якщо є можливість — сісти в автомобіль і виїхати за межі міста — людина сідає і виїжджає, — розповів Ігор Влізло.
Як зазначив посадовець, на території міста працюють 15 сирен і дев'ять гучномовців. Їх виготовили у 1960, тож техніці — 62 роки.
Більшість з них — це транзистори або лампові. Поки вони запускаються, потрібно пів години, щоб нагрітися. Тобто система оповіщення — ще радянської доби, початку радянської доби. На сьогодні вона неефективна не тому, що не цифрова, а тому, що система є дуже енергозатратна і, можна сказати, "дихає на ладан". Щоб знайти сьогодні транзистор або лампу, її практично в Україні й навіть у Росії вже немає. Те, що ми могли зібрати у Франківську — це ми з Коломиї привезли, десь там домовилися за пляшку та "зліпили" у Франківську. Однак система оповіщення на сьогодні функціонує, — каже Ігор Влізло.
Зараз систему оповіщення в Івано-Франківську запускають раз у тиждень. Також раз на місяць управління з надзвичайних ситуацій тестує цифровий комплекс оповіщення "Атрис", який працює у міськвиконкомі.
Він може одночасно обслуговувати понад 500 абонентів через SMS. Про що йде мова: у випадку надзвичайної ситуації ми надсилаємо SMS-повідомлення керівникам підприємств, керівникам міста різних рангів, телефони яких є у нас уведені, в базу, — розповів Ігор Влізло.
При потребі надзвичайні новини будуть транслюватися в ефірах місцевих теле- і радіостанцій, а також по "вуличному радіо", яке працює на зупинках громадського транспорту у місті.
Найнадійнішим джерелом інформації в умовах надзвичайних ситуацій і війни, зі слів Ігоря Влізла, є дротові радіо та телефони.
На сьогодні в Івано-Франківську функціонує 1 600 радіоточок, раніше їх було 5 800 або й більше. Дротових телефонних апаратів у місті є 10 тис., а в попередні роки було 35 тис., — розповів Ігор Влізло.
Читайте також: У Франківську вдруге за тиждень змінити керівника підприємства
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
live comments feed...