11:08, 31 березня 2022 р.
"Мова обіймає": у Франківську стартував волонтерський проєкт для людей з інших регіонів
30 березня у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника стартував волонтерський проєкт для людей з інших регіонів "Мова обіймає".
Про це в ефірі Суспільного розповів декан факультету філології, професор Роман Голод.
"Це — безоплатні онлайн-курси для поглиблення знання української мови. Причому, це навчання — не у вузькому значенні як граматика, морфологія, правила, а мова — у широкому розумінні як дискурсивне поле для порозуміння, тобто це й культурно-історичні, краєзнавчі, психологічні та інші аспекти, які допоможуть адаптуватися переселенцям", — сказав Роман Голод.
З його слів, проєкт є ініціативою викладачів та студентів факультету філології. Зокрема, студенти допомагають організаційно — виготовляють рекламки та поширюють інформацію серед людей, які вимушено переїхали на Івано-Франківщину. Потім до проведення занять долучаться старшокурсники.
Онлайн-заняття проводитимуть працівники різних факультетів. Навчання відбуватимуться не у вигляді лекції, а "в жанрі розмови на цікаві теми у популярній формі", сказав Роман Голод.
Зустрічі розпочинатимуться о 16:00 по буднях. Кожна триватиме приблизно одну годину. Організатори запланували уже 20 занять, розповів Роман Голод.
За його словами, 30 березня відбудеться організаційне заняття — знайомство. Навчання розпочнеться з 31 березня.
На першому занятті, каже Роман Голод, завідувач кафедри слов’янських мов Микола Лесюк порівняє українську та російську мову, їхні спільні та відмінні риси.
1 квітня докторка психологічних наук, професорка кафедри загальної та клінічної психології Мирослава Гасюк розкаже про психологічну допомогу в складних життєвих обставинах.
Мовники чергуватимуться кожні три-чотири заняття, каже Роман Голод, та говоритимуть на різні теми. Крім того, на заняття планують запрошувати письменників.
З тематикою зустрічей можна ознайомитися за посиланням. Заняття проводитимуться на безкоштовній платформі Google Meet. Щоб зареєструватися на курси, потрібно заповнити форму. Реєстрація на навчання буде доступною й для тих, хто вирішить приєднатися пізніше.
"Ми розраховуємо на те, що люди будуть приєднуватися й надалі, адже переселенці часто мігрують, тому в області з'являтимуться нові люди", — каже Роман Голод. — Кожне заняття не є продовженням попереднього, а кожна тема є самоцінною. Прекрасно, що в Івано-Франківську є різні проєкти для мовної адаптації наших переселенців. Мови забагато не буває".
Роман Голод додає, що проєкт "Мова обіймає" працюватиме онлайн. Займаючись волонтерством, він спілкується з переселенцями у різних районах області, тому, каже, людина може долучитися до курсів, перебуваючи навіть у найвіддаленішому селі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
15:08, 29 листопада
28
09:23, Сьогодні
1
live comments feed...