• Головна
  • Які бувають види проєктів дерев'яних лазень і як правильно вибрати проєкт лазні для себе
Новини компаній
19:50, 31 травня 2022 р.

Які бувають види проєктів дерев'яних лазень і як правильно вибрати проєкт лазні для себе

Новини компаній

Як правильно вибрати проєкт лазні

Наші пращури завжди цінували чистоту і дбали про здоров'я. За часів, коли ще не були доступні дієві ліки, на допомогу приходили народні засоби та поради знахарів. «Для чистого немає нічого нечистого» - так, говорили мудреці того часу, які й радили людям очищати своє тіло та думки у справжній дерев'яній лазні.

Які бувають види проєктів дерев'яних лазень і як правильно вибрати проєкт лазні для себе, фото-1

Призначення лазні зі зрубу

Сучасні лазні схожі на традиційні, але відмінність все ж таки є. Згодом вони стали набагато комфортнішими, простішими у користування та енергоефективнішими. Лазня важливий атрибут життя сучасної людини. Тут можна надійно сховатися від тяжкості сучасного ритму життя, відпочити від шуму мегаполісу та оздоровити своє тіло.

Крім цього парильна з колоди має перелік переваг, які спонукають все більше любителів пасивного відпочинку придбати подібну споруду:

· У парильні з дерева підтримується відмінна циркуляція повітря. Такий ефект сприятливо впливає на самопочуття людини. У ній забезпечений природний контроль температури та вологості;

· Екологічність. Лазня не завдає шкоди навколишньому світу. Будматеріал, взятий із природи, продовжує бути її частиною;

· Легка вага. Конструкція з бруса має невелику вагу, внаслідок чого можна відмовитись від монтажу габаритного та дорогого фундаменту;

· Швидкість будівництва. Незалежно від складності проєкту лазні, монтаж будівлі здійснюється значно швидше, ніж, наприклад, такої ж будівлі, але з цегли;

· Довговічність. При правильній експлуатації парилка із деревини може стати улюбленим місцем відпочинку для декількох поколінь.

Види лазень

Відштовхуючись від варіанта обігріву та мікроклімату, лазні класифікуються на кілька видів:

1. Турецький хамам – лазня-парильня з помірним мікрокліматом, для якого притаманна незначна температура (40-45°C) та дуже висока вологість повітря, що досягає 100%.

2. Руська баня - різновид парової сауни, де параметри вологості повітря досягають 40-65%, а приміщення прогрівається до 45-70°C. Ефект від такої лазні нагадує прийом душа з розігрітих крапель. За рахунок більш високої теплопровідності води на відміну від повітря, тіло розігрівається сильніше за аналогічних температурних параметрів.

3. Фінська сауна – сухоповітряна парильня з низькою вологістю повітря, що становить від 8% до 20%. Тобто у приміщенні практично відсутня пара. Тому для розігріву тіла необхідно піднімати температуру обігріву, аж до 110°С.

4. Сауна-спорт – тип вологої сауни, що з'явився в ході удосконаленням сухоповітряної фінської сауни. Показники вологи підвищуються за рахунок розбризкування водою розпечених до червоного каміння. Не рекомендується людям у яких проблеми зі здоров'ям. Сауна – спорт лише для екстремальних людей.

5. Японська офуро – тип водяної парильні, виконана у вигляді підігрітої бочки з водою (t=40-60°C). Це щось схоже на гарячу ванну. Занурене в японське офуро тіло починає сильно потіти, за рахунок чого зі шкірного покриву видаляється бруд, шлаки і жири.

Проєкти лазень

Закласти надійну основу, тобто створити технічно правильний проєкт, який включатиме всі побажання клієнта, може лише кваліфікований спеціаліст.

При правильному плануванні проєкт лазні буде універсальним і багатофункціональним. Креслення можуть бути типовими та індивідуальними. Перші – використовуються багаторазово, наперед розроблені, другий варіант – створюється індивідуально для клієнта.

Типовий проєкт, за фактом стандартизований, певною мірою широковживаний. Готові креслення є доступнішим варіантом, з їхньої адаптацією під окремого клієнта потрібно значно менше часу, ніж на розробку індивідуальних. Разом з цим, створюючи індивідуальні проєкти, з'являється можливість враховувати всі побажання клієнта, брати до уваги його характер та особливості ділянки.

Що врахувати при проєктуванні лазні

Підбираючи проєкт, слід враховувати деякі нюанси:

1. Розміщення майбутньої споруди на ділянці.

2. Загальна площа ділянки та кількість вільного місця.

3. Кількість людей, які відвідуватимуть парильню.

4. Тип лазні (турецький хамам, фінська, руська, японська).

5. Спосіб обігріву (прокладені під стінами, підлогою, труби з гарячою водою, цегляна закрита піч-кам'янка, металева піч для сауни тощо).

6. Мікроклімат (вологість, температура повітря) – перед вибором рекомендуємо порадитися з лікарем щодо того, яка лазня буде безпечною для вашого здоров'я.

Готовий проєкт лазні включає обов'язковий набір приміщень, без яких будівництво парильні втрачає сенс:

· парна;

· мийка;

· роздягальня.

Висновок

Враховуючи всі перераховані вище фактори, можна приступати до розробки проєкту лазні. Ознайомитись з типовими рішеннями та побачити реальні фото проєктів лазень ви зможете на сайті компанії «ДеревоДім» у розділі Проекти - https://derevodim.com.ua/progects/projects-bath.

Компанія «ДеревоДім» з 2012 року успішно будує лазні по всій Україні. Одно-, двоповерхові будівлі, парильні з мансардою тощо. Сьогодні дуже актуальні турецькі хамами: у них відпочивають, заряджаються енергією, займаються різноманітними косметичними процедурами: роблять масажі, маски, пілінг тощо. А яка лазня підійде вам? Для детальної консультації заповнюйте «Форму зворотного зв'язку» або телефонуйте за номером, вказаним у розділі Контакти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...