• Головна
  • Вертольотні поставки: подробиці рятувальної операції на Азовсталі
09:49, 10 червня 2022 р.

Вертольотні поставки: подробиці рятувальної операції на Азовсталі

Вертольотні поставки: подробиці рятувальної операції на Азовсталі

Організацією місій на завод займалося ГУР МО, загалом відбулося 7 польотів.

Загалом 16 українських вертольотів доставляли заблокованим бійцям на маріупольському заводі “Азовсталь” боєприпаси, їжу і ліки, а назад забирали важкопоранених бійців.

Про це йдеться в матеріалі “Української правди” про те, як відбувалася оборона “Азовсталі” українськими захисниками і які сили докладалися для того, щоб їх звільнити.

Оскільки підходи до “Азовсталі” з боку суші і моря були заблоковані, залишався єдиний варіант – небо. У повітрі над Маріуполем панували російські винищувачі та бомбардувальники, але це був єдиний шлях, яким можна було спробувати дістатися до захисників «Азовсталі», йдеться в матеріалі.

За поставки підкріплення і забезпечення в Маріуполь відповідало Головне управління розвідки МОУ. Для польотів використовували армійські вертольоти Мі-8. 

Як розповів керівник ГУРу Кирило Буданов, до захисників із допомогою літали 16 військових гелікоптерів Мі-8, а одного разу вони привезли на завод підкріплення – 72 бійців полку «Азов».

Загалом відбулося 7 таких вертольотних місій. Вночі, на дуже малих висотах, по маршруту, де, за розвідданими, була можливість обійти ППО, вони летіли в Маріуполь. Туди везли медикаменти, боєкомплект, їжу і воду. Назад завантажували важких поранених.

«Літати на такій вертушці – це дуже важка історія. Вертоліт летить прямо над землею. Ну, майже як машиною їдеш. Тільки швидкість у гелікоптера в рази вища, ви просто несетесь на шаленій швидкості на критично малій висоті. 

І тут раз – лінія електропередач. Пілот миттєво набирає висоту, пролітає на ЛЕП і зразу скидає висоту. Така траєкторія буквою «П» на величезній швидкості. Можна виплювати кишки, якщо чесно, від таких польотів», – розповів один із колишніх посадовців, який має досвід таких польотів на сході країни.

При цьому кілька вертольотів у таких місіях Україна втратила. 

«На п’ятому польоті вперше групу засікли, коли вони повертались із Маріуполя, і один вертоліт збили.

На сьомому заході так само на зворотному шляху одна вертушка загорілась і впала на окупованій території. Тоді з Дніпра підняли інший вертоліт, рятувальний, щоб витягнути тих, хто вижив. Але його уже чекала засідка, і з ПЗРК цей вертоліт збили. Так вони там тепер і лежать вдвох, як в кіно – один біля одного», – розповіло виданню джерело в силових відомствах.

Зазначається, що останній, сьомий політ із забезпеченням відбувся десь на межі квітня-травня, за 20 днів до повного виходу захисників з «Азовсталі».

Напередодні російські ЗМІ повідомили, що понад тисячу військових з «Азовсталі» етапували до росії.

Читайте також:Азов: Світ має бачити умови, в яких перебувають поранені, скалічені захисники Маріуполя і діяти!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...