• Головна
  • Головний лікар Івано-Франківська провів робочу зустріч із медиками Вінніпегу
10:11, 3 липня 2013 р.

Головний лікар Івано-Франківська провів робочу зустріч із медиками Вінніпегу

Нещодавно головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк провів робочу зустріч із головним лікарем та із заступником міського голови, який керує Департаментом охорони здоров’я міста Вінніпег (Канада). Основні питання, які обговорювалися під час зустрічі –  організація сфери охорони здоров’я, запровадження новітніх технологій, вирішення питань, які існують у медичній галузі як Канади, так і України.

Серед основних проблем медики називають реорганізацію медичної сфери, незадоволення жителів тими послугами, які надає галузь охорони здоров’я. Через недосконалість медичних реформ існує питання доступності пацієнта до лікаря, нерідко хворим доводиться чекати довгий час для того, щоб потрапити на прийом до вузького спеціаліста. Також є проблема із стаціонарами, які заповнені практично лише людьми похилого віку.

„Медики Канади також говорять про недостатнє фінансування медицини, хоча там на один ліжкодень виділяється близько 2-3 тис. доларів для лікування пацієнта середньої важкості. Ми обговорювали питання сімейної медицини, реформу та реорганізацію її у правильному напрямку і правильному руслі, щоб зробити усе належним чином. Обговорили ті недоліки, які виникли у Канаді, отримали пропозиції, як правильно провести реформу у нас. Вони мені показали технології і методику, за якими працює канадський проект сімейної медицини. Канадські спеціалісти наголошують: не варто акцентувати увагу лише на сімейній медицині, потрібно долучати і лікарів вузької спеціалізації”, – розповідає Тарас Масляк.

Особливо проблеми реформування стосуються педіатрії, яка у Канаді є окремою ланкою, окремою структурою. Сімейний лікар тільки веде і спостерігає дитину, але займаються нею педіатричні служби. Схожий підхід і до лікування вагітних жінок, якими займаються спеціалісти акушерсько-гінекологічної служби.

Під час зустрічі лікарі обговорювали роботу кардіологічної галузі, адже у Канаді є досить непогані напрацювання у стентуванні або малій кардіохірургії, там проводять висококваліфіковані операції на відкритому серці.

„Ми думаємо втілювати ще один етап у лікуванні кардіологічних проблем – порушення ритму серця. У лікарнях Канади працюють дуже хороші спеціалісти, які уміють скоригувати ритм серця.  Тому під час зустрічі ми домовилися про обмін нашими спеціалістами, про навчання івано-франківських лікарів у клініках Вінніпегу”, – каже Тарас Масляк.

Івано-Франківські лікарі сподіваються, що уже найближчим часом між Центральною міською клінічною лікарнею та закладами охорони здоров’я Канади буде підписаний Меморандум про співпрацю, який допоможе налагодити тісну співпрацю між лікарями.

Любов Загоровська

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...