• Головна
  • Суд стягнув із забудовника Мельника понад мільйон гривень заборгованості перед “Івано-Франківськзалізобетон”
18:09, 13 червня 2022 р.

Суд стягнув із забудовника Мельника понад мільйон гривень заборгованості перед “Івано-Франківськзалізобетон”

Суд стягнув із забудовника Мельника понад мільйон гривень заборгованості перед “Івано-Франківськзалізобетон”

Суд стягнув понад мільйон гривень заборгованості з ТОВ «Смарагдові вежі» (забудовник Мельник) на користь “Івано-Франківськзалізобетон”. Про це повідомляє видання Galka.if.ua

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач на виконання умов укладених між сторонами договорів поставки, поставив відповідачу товар, однак відповідач в порушення умов договору отриманий товар оплатив частково, внаслідок чого виникла заборгованість в сумі 1 044 576 гривень. Вказана заборгованість зафіксована в приєднаному до матеріалів справи Акті звірки взаєморозрахунків, який підписаний обома сторонами та скріплений печатками товариств.

За договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов’язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов’язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов’язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін (ст.712 ЦК України).

Згідно з ст. 525,526,530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст.629 ЦК України, договір є обовʼязковим для виконання сторонами, інформує “Галка” з посиланням на Господарський суд Івано-Франківської області.

Згідно з ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ч.1 ст. 612 Цивільного кодексу України).

Пунктом 2 ст. 614 Цивільного кодексу України встановлено, що відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобовʼязання. Відповідач доказів належного виконання своїх зобов”язань не надав, доводи позивача не спростував.

Головне фото ілюстративне

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...