• Головна
  • 78% українців почали більше спілкуватися українською з початку війни
15:30, 28 червня 2022 р.

78% українців почали більше спілкуватися українською з початку війни

78% українців після повномасштабного російського нападу почали більше спілкуватися українською.

Про це свідчать дані опитування, яке провів на початку травня Київський міжнародний інститут соціології, результати якого є в розпорядженні Центру стратегічних комунікацій, передає Фіртка.

Ще 11% опитаних кажуть, що робили б це, якби була нагода.

Як свідчать результати, майже 90% українців «самоукраїнізуються» у відповідь на російський фашизм. 

Крім того, 78% українців розповіли, що жертвували гроші на ЗСУ. І це є свідченням того, що війна для українців без перебільшення є народною. Ще 58% українців жертвували гроші на гуманітарні потреби, 56% допомагали внутрішньопереміщеним українцям одягом та іншими речами.

До слова, більш як половина українців налаштовані «дуже оптимістично» щодо майбутнього України — у грудні 2021 року, до повномасштабного російського вторгнення, таких було менше ніж десята частина.

Так, 52% респондентів відповіли, що налаштовані «дуже оптимістично» щодо майбутнього України. У Центрі інформбезпеки називають це «карколомним збільшенням рівня оптимізму», якщо порівняти з груднем 2021 року, коли такі очікування були лише у 9%. Водночас «дуже песимістично» зараз налаштовані 2% опитаних.

На запитання про те, що викликає у вас оптимізм стосовно майбутнього, українці найбільше обирали слова «перемога», «армія», «люди», «єдність» і «віра». У грудні 2021 року найпоширенішою відповіддю було слово «нічого».

Опитування провели з 2 по 11 травня.

Соціологи провели телефонні опитування 2 500 українців, які проживали на підконтрольних територіях на момент 24 лютого. Ті українці, які проживають на новоокупованих територіях брали участь в опитуванні якщо вони відчували себе в достатній безпеці, щоб відповідати на запитання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...