• Головна
  • Не лише антибіотики: які ще ліки відпускатимуть за електронним рецептом
18:30, 4 серпня 2022 р.

Не лише антибіотики: які ще ліки відпускатимуть за електронним рецептом

Не лише антибіотики: які ще ліки відпускатимуть за електронним рецептом

Продаж антибактеріальних препаратів за е-рецептом – це тільки перший етап встановлення контролю за відпуском рецептурних лікарських засобів

Про це йшлося в дослідженні поточної політики розвитку електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ) в Україні, яке провела Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Європейського Союзу. Його результати були оприлюднені під час круглого столу "e-Health в Україні: що це та як працює?", що відбувся у Львівському пресклубі, пише Espreso.tv

Відомо, що другий етап передбачає поширення електронного рецепта на наркотичні ліки. Тоді як на третьому завершальному етапі отримати чи придбати рецептурний препарат в аптеці можна бути винятково за е-рецептом.

Виписувати електронні рецепти можуть тільки медичні заклади, які підключені до електронної системи охорони здоров'я, незалежно від їхньої форми власності. Тож тих, хто ще цього не зробив, Міністерство охорони здоров'я зобов'язало зареєструватися в ЕСОЗ до кінця цього року.

Міністерство охорони здоров'я дозволило виписувати рецепти на антибіотики середньому медичному персоналу в селах. Досі фельдшер міг лише продовжити рецепт лікаря, а медсестри й акушерки взагалі не мали такого права.

Заступниця міністра охорони здоров'я Марія Карчевич заявила, що після впровадження електронного рецепту на антибіотики такий рецепт буде передбачено на наркотичні й усі рецептурні препарати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...