• Головна
  • Війна не завада: завтра у Франківську підвищуватимуть квартплату
17:00, 8 серпня 2022 р.

Війна не завада: завтра у Франківську підвищуватимуть квартплату

9 серпня в Департаменті інфраструктури, житлової та комунальної політики заплановане відкриття конвертів з конкурсними пропозиціями з призначення управителя багатоквартирних будинків на території територіальної громади Івано-Франківська. 

У такий спосіб планується завершити розпочатий ще до війни процес із підвищення квартплати, ініційований мерією Івано-Франківська, пише Галка.

Понад рік знадобився міськвиконкому, аби знайти механізм підвищення розміру плати за утримання будинків, які перебувають в управлінні КП “Управляюча компанія “Комфортний дім”. Під шумок збільшити квартплату руками виконкому планують і деякі приватні управителі. 

Відповідний документ ухвалено виконавчим комітетом 27 січня 2022 року. Нове рішення з цього ж питання виконком ухвалив в червні

Анонси щодо участі підприємств, приватних управителів у майбутньому конкурсі мерія не розміщувала. Попри публічну активність та чималі витрати на інформування про власну роботу, жодної інформації про важливий для десятків тисяч франківців конкурс не надавав і Руслан Марцінків. 

Згідно з рішенням виконкому утворено конкурсну комісію для вибору управителя та затверджено список зі 1111 будинків, які винесені на цей конкурс. 

“Законодавство тепер не передбачає у виконавчого комітету повноважень щодо встановлення тарифів на послугу з управління будинків. Розмір цієї плати мають затверджувати на своїх зборах мешканці, тобто співвласники будинку. Як це робиться в усіх ОСББ, і як це зроблено в окремих так званих “комунальних” будинках”, – коментує ініціативу влади депутат Івано-Франківської районної ради, юрист Вадим Войтик.

Єдиний варіант, коли виконком міськради дотичний до цього питання, – це проведення конкурсу. За його підсумками договір з управителем-переможцем підписує вже виконавчий комітет.

“Будинки в конкурсній документації згруповані за об’єктами. І вони створені таким чином, аби все залишилося як є, лише з новим, очевидно що вищим тарифом. Будинки “Комфортного дому” всі разом, 1053 будинки – один об’єкт, будинки ПП “Ролекта” (31 будинок) – інший. І так далі”, – звертає увагу Войтик.

Ідею майбутнього росту квартплати міський голова Івано-Франківська  підтвердив ще в січні 2021 року.  Руслан Марцінків зізнався, що створив КП “Затишний дім” (тепер – “Комфортний дім”) замість “Теплого дому”, “Дирекції замовника” і “Балтії-Сервісу” в першу чергу саме для цього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...