• Головна
  • Впусти у дім ангела: 29 дітей у Франківську потребують усиновлення
09:30, 19 серпня 2022 р.

Впусти у дім ангела: 29 дітей у Франківську потребують усиновлення

Впусти у дім ангела: 29 дітей у Франківську потребують усиновлення

Більше трьох тисяч українських дітей війна позбавила батьківського піклування. Деякі з них втратили батьків через окупантів та мають статус сироти.

Процедура усиновлення в Україні набирає обертів, інформує Фіртка.

Утім, особи, які хочуть взяти дитину у сім'ю, повинні обов'язково звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання, зібрати необхідні документи та пройти навчання. Зокрема, на сьогодні в Івано-Франківську усиновлення потребують 29 дітей.

«Процедура усиновлення на даний момент не змінилася. Рішення приймає суд. Є кандити усиновлювачі, які є на обліку в Службі у справах дітей. Є 29 діток, які потребують усиновлення.

Ми звертаємося до бажаючих, що саме зараз прийшов той момент коли ви маєте можливість взяти дитинку у свою сім’ю. Як ми кажемо: «Прийняти в дім ангела», - розповідає начальниця Служби у справах дітей Івано-Франківської міської ради Ірина Рохман.

Однак, щодо процедури усиновлення передбачені все ж зміни. Йдеться про те, що парламент прийняв спрощену процедуру усиновлення. Закон №7078 має підписати президент.

Там є три деталі: обов’язково у судах буде приймати участь прокуратура, присяжні не братимуть участь у судових засіданнях і терміни розгляду судових засідань скорочено.

Відбулися і зміни процедури опікунства під час війни. Зокрема, постанова №866 з якою працює Служба у справах дітей - в якій прописано про те, що опікуном в даний період у спрощеній процедурі може бути родич чи хресні батьки. В цьому випадку опікунство можна оформити завдяки процедурі у ЦНАПі, де потрібно подати певний перелік документів.

Але через те, що є спрощена процедура, то бажаючі, які хочуть взяти дитину під опіку не повинні брати всю медичну карту як раніше.

«Тепер потрібно тільки взяти заключення від лікаря фтизіатра, психіатра та нарколога. Приносять ці довідки і ми звичайно робимо акт обстеження, переглядаємо всі документи, спостерігаємо як дитина контактує із майбутнім опікуном і готуємо рішення виконавчого комітету», - зазначає начальниця Служби у справах дітей Івано-Франківської міської ради Ірина Рохман.

Окрім того, в Україні запрацювала інформаційна платформа «Діти війни». Це єдина інформаційна платформа, на якій буде зібрана і щоденно оновлюватиметься вся інформація, вся статистика щодо дітей під час війни в Україні.

Також, за допомогою цієї платформи можна буде розшукувати дітей. Адже вона дозволяє зв'язатися з правоохоронними органами. Сайтом https://childrenofwar.gov.ua можуть скористатися як батьки загубленої, переміщеної або ж депортованої дитини, так і усі, хто має будь-яку інформацію про зниклих дітей, порушення їхніх прав та злочини, скоєні проти них.

Через постійні бойові дії більше ніж 1051 дитина постраждала в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації, ці цифри нажаль, щодня збільшуються.

З початку бойових дій до органів Національної поліції надійшло 3 959 звернень про безвісне зникнення 4 242 дітей. Ужитими заходами 4 039 дітей розшукано, 203 залишаються в активному розшуку.

На каналі «Діти війни» - ви можете повідомити:

  • про дитину, яка загубилася;
  • про злочин, скоєний проти дитини;
  • якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;
  • якщо вам відомо про факт депортації дитини;
  • про примусову зміну громадянства та документів дитини;
  • про інші порушення прав дитини під час війни.

Реєструйте на сайті звернення за фактом будь-якого порушення прав і свобод дитини - ваші запити автоматично отримають та опрацюють відповідні відомства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...