• Головна
  • Військовий облік жінок: Міноборони пропонує скоротити перелік професій
09:30, 1 вересня 2022 р.

Військовий облік жінок: Міноборони пропонує скоротити перелік професій

Міноборони розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності постановки на військовий облік жінок.

Про це повідомляє заступниця міністра оборони Ганна Маляр, пише КУРС.

“Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження Парламенту.

Якщо будуть прийняті зміни – Міноборони і Генштаб їх виконають.

Досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку”, – пише Маляр.

Вона зазначає, що водночас для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях у сферах медицини, радіотехніки, харчових технологій.

Тому у разі прийняття змін до згаданого закону Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби.

Маляр нагадує, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила – лише за її згодою.

Нагадаємо, з 1 жовтня українки, які мають справу з 14 визначеними наказом Міноборони спеціальностями, повинні стати на військовий облік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...