Новини компаній
15:00, 21 вересня 2022 р.
Види коаксіальних кабелів та роз'ємів, сфери застосування. Роз’єми для коаксіального кабелю.
Новини компаній
Види коаксіальних кабелів та роз'ємів, сфери застосування
Коаксіальний кабель призначений для передачі високочастотних сигналів. Нас цікавить його застосування у передачі відеосигналів. Конструкція коаксіального кабелю суттєво відрізняється від звичних нам дротів, які застосовують для передачі електроенергії або низькочастотних сигналів.
Коаксіальний кабель складається з центральної жили та екрана, розділених між собою електроізоляційним матеріалом. Все це покрито зовнішнім шаром ізоляції, що оберігає кабель від механічних та атмосферних впливів.
Це елементарне, схематичне уявлення щодо конструкції коаксіального кабелю. Такими були перші екземпляри виробів. Сучасні високочастотні кабелі мають складну конструкцію, виконані з різних матеріалів та мають специфічні сфери застосування. З основними їх різновидами ми познайомимо вас у цій статті.
Роз'єм для коаксіального кабелю
Конструктивно коаксіальні кабелі виготовляють зі сталевої центральної жили, покритої тонким шаром міді. Обплетення виконується або зі сталі, або з алюмінію. З цього випливає одна неприємна особливість такої продукції: неможливість її залудити, а отже, і спаяти. Тому кабелі з'єднують лише механічно. Роз'єми для коаксіальних кабелів бувають наступних видів:
- накрутні;
- обтискні;
- компресійні.
Існують класифікації за типом з'єднання та функціональним призначенням. Залишимо деталі професіоналам. Споживач повинен знати, що дистрибутивні (споживчі) кабелі найчастіше мають роз'єм RG6/RG11.
Телевізійний кабель для Т2
Порівняно новий вид ефірного телебачення DVB-T2 міцно увійшов до нашого побуту завдяки доступності та гарній якості зображення. У разі коли коаксіальний кабель використовується для з'єднання приймальної антени з ресивером. Краще використовувати малогабаритні гнучкі коаксіальні кабелі. Центральний провідник може бути виконаний з біметалевого дроту CCS. Це сталь вкрита алюмінієм. Другий провідник виконується з алюмінієвої фольги та виконує функцію екрана спільно з обплетенням з алюмінієвих дротів.
Щільність обплетення визначає ефективність захисту кабелю від електромагнітних перешкод. Виробники такого кабелю направили вістря конкурентної боротьби на різні види обплетення, з різним ступенем щільності. Вся ця начинка захована під шаром щільного полівінілхлориду, як правило, чорного або білого кольору.
Кабель для відеоспостереження
Суперечка між прихильниками бездротових систем спостереження та кабельних не закінчується. Аргументи здаються залізобетонними. Прихильники кабельних систем кажуть, що бездротові працюють доти, доки поруч не поставлять глушник сигналу.
«Бездротовики» кажуть, що кабель працює, доки його не переріжуть. Однак і ті та інші системи мають право на існування. Все залежить від конкретних умов: довжини ділянки, її конфігурації, висоти розташування камер та кабелю. І оскільки кабельні системи працюють, необхідно вміти правильно вибрати для них кабель.
При виборі системи відеоспостереження враховуйте, що коаксіальний кабель забезпечує інтеграцію цифрових камер з аналоговими, відмінно працює з високою роздільною здатністю. Працює у широкому діапазоні температур, що дуже важливо для зовнішніх ліній. Важливою перевагою для споживача є простота підключення до нових камер. Необхідно відзначити таку корисну якість, як загальне підвищення надійності системи відеоспостереження.
Щодо вибору конкретної марки та моделі кабелю, то тут краще довіритися фахівцям. Якість зображення залежить від співвідношення довжини кабелю до товщини центральної жили. Тип екранного обплетення необхідно вибирати, виходячи з електромагнітної обстановки на об'єкті. Крім того, необхідно враховувати конфігурацію прокладання кабелю та ще деякі особливості об'єкта.
Підвісний коаксіальний кабель
Підключення нових абонентів часто вимагає прокладання кабелю на значні відстані. Частина шляху припадає на повітряне прокладання. При такому способі кабель підвішується між опорами й може обірватися, якщо не вжити спеціальних заходів. Одним зі шляхів вирішення цього завдання є підвішування кабелю до сталевого троса, що несе. Зрозуміло, що це дуже трудомісткий спосіб. Інший шлях передбачає використання спеціального типу коаксіального кабелю, що має внутрішній трос. Такі кабелі називають підвісними.
Для вибору кабелю в першу чергу виходять з довжини ділянки. Довжина ділянки визначає коефіцієнт загасання сигналу, звідки визначається товщина центрального дроту. Обстеження електромагнітного тла ділянки визначить відсоток заповнення обплетення. Зовнішнє обплетення вибирати не доводиться: полівінілхлорид надійно захищає кабель від ультрафіолету і дозволяє працювати в широкому діапазоні температур. Залишається, виходячи з ваги метра погонного кабелю і довжини прольоту, визначитися з діаметром несучого дроту. Знаючи ці відомості, можна вибрати конкретну модель коаксіального підвісного кабелю.
Негорючий та вологозахисний коаксіальні кабелі
Міжнародні та українські стандарти передбачають прокладання негорючого кабелю між різними частинами будівлі та приміщеннями. В іншому випадку кабель може стати доріжкою для швидкого розповсюдження вогню. Цим вимогам відповідає кабель з оболонкою LSZH (Low Smoke Zero Halogen), який запобігає поширенню вогню, навіть при вертикальному розташуванні.
Під час прокладання коаксіального кабелю в каналізаційних каналах або на відкритому повітрі використовують кабелі з вологозахисним наповнювачем. Як наповнювач використовують спеціальний гель. Відрізнити такий кабель можна за літерою «F», що стоїть наприкінці маркування.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...