• Головна
  • Бібліотечний проект для військовиків
11:27, 17 липня 2013 р.

Бібліотечний проект для військовиків

Нещодавно у м. Львові проходив Міжрегіональний ярмарок «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє», організований міжнародною програмою «Бібліоміст». На ньому проект «Інноваційні бібліотечні послуги – військовослужбовцям» Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка був визнаним одним з найкреативніших та найяскравіших.

 Проект «Інноваційні бібліотечні послуги – військовослужбовцям» представляли на Ярмарку директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка Людмила Бабій, завідувачка читального залу Наталія Джус та бібліотекар І категорії Ірина Петрівська.

Його основною метою є підвищення загального культурного та освітнього рівня військовослужбовців через надання різноманітних бібліотечних послуг. „Це унікальний проект  Івано-Франківської обласної бібліотеки. Вони першими  зробили крок у даному напрямку. Думаю, що інші бібліотеки  підхоплять їхню ініціативу і цей напрямок буде розвиватись”, –  зазначила начальник відділу аналізу та прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури України Лариса Нікіфоренко.

Обласна бібліотека надає військовослужбовцям строкової та контрактної форми, які проходять службу в м. Івано-Франківську, можливість опанувати персональний комп’ютер, спілкуватися з рідними за допомогою скайп-технологій, безкоштовно користуватися мережею Інтернет, здійснювати пошук необхідних матеріалів для навчання, самоосвіти, духовного та інтелектуального розвитку. Бібліотека проводить акції щодо поповнення книжкових фондів бібліотек, залучаючи до співпраці в цьому напрямку письменників краю та благодійників, читачів бібліотеки.

Фахівці ОУНБ ім. І. Франка проводять для солдатів та офіцерів різноманітні культурно-просвітницькі заходи, зокрема, літературно-музичні вечори, поетичні вернісажі, краєзнавчі студії, правничі та духовні години, години державності, флеш-моби, організовують книжкові виставки до ювілейних дат, популяризують історію та культуру нашого краю.

Директор обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. Франка Людмила Бабій розповіла: «Ми проводимо для військовослужбовців заходи, присвячені державним та релігійним святам. Знайомимо їх із новинками літератури, пропонуємо інформаційні огляди періодичних видань, проводимо зустрічі із цікавими людьми Івано-Франківщини. Адже молоді люди, які проходять військову службу, не повинні бути  відірваними  від суспільного життя».

Для представлення проекту було підготовлено слайди, презентацію фотографій, рекламно-інформаційної продукції бібліотеки, які дали можливість учасникам та відвідувачам Ярмарку пізнати та запозичити інноваційний досвід надання бібліотечних послуг військовослужбовцям, які проходять службу на території їхнього регіону.  

Ознайомившись з проектом Івано-Франківської обласної бібліотеки,  заступник начальника управління Західного територіального командування внутрішніх військ МВС України з виховної роботи полковник Олег Білий зауважив: «Зараз ми уважно вивчаємо цей, на мою думку, дуже позитивний досвід співпраці для подальшого запровадження у інших військової частинах Західного територіального командування внутрішніх військ».

Підсумки міжрегіональних ярмарків для пошуку майбутнього модернізованих бібліотек різних областей будуть обговорюватися восени поточного року під час Всеукраїнського ярмарку бібліотечних інновацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...