• Головна
  • Смак і якість спирту: чому він відрізняється у різних сортів і який – кращий
Новини компаній
16:13, 1 грудня 2022 р.

Смак і якість спирту: чому він відрізняється у різних сортів і який – кращий

Новини компаній

Спирт виробляють з різної сировини, а кожен різновид має свої властивості, які визначають смак, чистоту, можливість використання для приготування напоїв різної якості. Ідеального сорту спирту звісно не існує. Проте вони відрізняються за трьома найважливішими показниками:

  • відповідною часткою чистого етилового спирту;
  • наявності сивушних масел у продукті;
  • кількість естерових компонентів.

Придбати якісний спирт – це означає обрати спиртову сировину, що міститиме мінімум домішок і збалансований склад. Для цього можна купить спирт укр спирт сорту «Пшенична сльоза». Цей сорт має найкращі показники щодо високої частки етилового спирту, наявності мінімальних обсягів сивушних масел та в 5 разів менший показник естерів, ніж у звичайному спирті.

Які показники впливають на якість спирту

Згадані нами показники впливають не тільки на смак, але і на хімічні показники спирту. Чим чистіший спирт – тим він якісніший і дає змогу створити продукт, що буде мати вищу ціну, ширшу номенклатуру застосування. Якщо у продукті є висока концентрація спирту – понад 96% – це вказує на переважання над середнім показником і демонструє високий рівень очищення та технології виробництва. А відповідно – можливість застосування спирту як сировини у різноманітних похідних продуктах.

У спиртах сорту «Пшенична сльоза» та «Люкс» сивушні масла та естери є у найменшій кількості:

  • сивушні масла – не більше 3-4 мг на куб. дециметр;
  • естери – не більше 1,5-2 мг на куб. дециметр.

Наявність сивушних масел і естерів негативно впливає на смакові характеристики. Сивушні компоненти мають неприємний запах та мають певний рівень токсичності, хоча і в мінімальних проявах. Естери – менш шкідливі як небезпечні домішки, але вони впливають на запах продукту і додають йому неприємного аромату, характерного саме для цих органічних сполук.

Як визначають якість спирту: 10 важливих показників

Під час ухвалення рішення про те, який купить спирт оптом, варто порівняти показники домішок. За загальним правилом складаються вони із понад 10 характеристик, включно із такими, що визначаються лабораторними методами:

  • проба на окислюваність;
  • наявність обсягу альдегідів;
  • відсотковий обсяг метилового спирту;
  • кількість сухого залишку;
  • вміст вільних кислот та інше.

Важливо зазначати, що частина домішок не сприймається на смак, не відчувається їх запах і немає візуальних ознак їх наявності. Однак вони суттєво впливають на якість сировини, її вплив на споживача. Наприклад, мінімальні дози метилу – хороша ознака якості спирту, оскільки ця домішка є агресивною та шкідливою для людини у значних дозах. У більшості харчових спиртів метил є у мінімальних дозах, які нижче рівня можливого впливу на стан людини – 0,01 - 0,02% об. Але у сорті спирту, що є найчистішим, він практично перетворюється на мінімізовану домішку із сумнівним впливом на фізичні та хімічні властивості – 0,005% об.

Ціна, кількість і якість: як обрати той спирт, який потрібен

Оцінювати якість спирту як основну сировину для виробництва, варто з урахуванням всіх показників в комплексі. Такий підхід дасть змогу збалансувати три головні характеристики спирту:

  • ціновий параметр;
  • якісні характеристики;
  • кількісний показник.

Спирти сорту «Люкс» та «Екстра» хоча і мають менш якісні показники, ніж «Пшенична сльоза», проте у найважливіших параметрах цілком відповідають смаковим і технічним вимогам.

Водночас якщо основною вимогою є якість продукції і ціна не є критичним показником, тоді кращою сировиною є саме найчистіший сорт. Він практично не має відповідних домішок. А готова продукція з нього може претендувати на люкс-сегмент і відповідний ціновий параметр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...