16:02, 19 липня 2013 р.

Дністер стане мертвою рікою?

В Івано-Франківській області дав тріщину Домбровський кар’єр, в якому зберігаються отруйні відходи. Якщо проблему не вирішать, то отрута может потрапити до вод Дністра, на берегах якого лежать Заставнівський, Хотинський, Кельменецький та Сокирянський райони Чернівецької області. Крім того, значну частину питної води місто Чернівці отримує з водозабору на Дністрі.

У Домбровському кар’єрі, де зберігаються відходи від калійного і магнієвого виробництва виявили відкритий карстовий канал діаметром у півметра, з якого на добу випливає від 860 до 1300 кубів грунтових вод.

За даними екологічних організацій, якщо відходи потраплять в довколишню річку Сівку, а потім у Лемніцу, яка забезпечує питною водою місто Калуш, села в окрузі і несе свої води у Дністер, то в зоні екологічної катастрофи опиняться не тільки населені пункти України, а й Молдови та Румунії.

Крім того, може загинути вся річкова флора і фауна Дністра.

У четвер, 18 липня, ОДА Івано-Франківської області разом з міськрадою міста Калуш визнали ситуацію на Домбровському кар’єрі надзвичайною подією державного масштабу. Передумовою для такого рішення стали дані моніторингу Академії гірничопромислових наук щодо бортів Домбровського соляного кар’єру в Калуші і гідрохімічного складу вод в його затопленій частині.

Домбровський кар’єр – єдиний у світі гірничопромисловий об’єкт, де сіль видобували відкритим способом. Глибина кар’єру – 140 м, довжина – 900 м, ширина – 850 м.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...