• Головна
  • Оптична та акустична сигналізація — відмінності, принцип дії та застосування
Новини компаній
17:16, 27 листопада 2022 р.

Оптична та акустична сигналізація — відмінності, принцип дії та застосування

Новини компаній

Для інформування власників про потенційну небезпеку, що виникла, використовуються сигналізатори — акустичні, оптичні та акустооптичні. Без сирен захисна система оселі була б абсолютно неефективною. Розберемося, як працює охранная сигнализация для квартиры киев і чим відрізняються акустичні та оптичні сигналізатори.

Акустичні та оптичні оповіщувачі — відмінності та характеристики пристроїв

Сигналізаційні пристрої є невіддільною частиною набору сигналізації для квартири. Девайси акустичної сигналізації інформують про потенційну загрозу шляхом подачі звукового сигналу. Це, своєю чергою, також має стримуючу функцію. Оптичні не видають звуку, а інформують про небезпеку за допомогою світла — вбудованих світлодіодів або ксенонових пальників.

Оптична та акустична сигналізація — відмінності, принцип дії та застосування, фото-1

На ринку існує багато видів сигналізаційних пристроїв. Найбільш популярними та ефективними залишаються акустичні та оптичні, які можна встановити на підході до кожного будинку.

  • Пристрої акустичного оповіщення сигналізують про інцидент за допомогою звуку. Вони видають звукове повідомлення при виявленні потенційної небезпеки. З одного боку, сигнал має інформативну функцію. Вночі, наприклад, сигналізація, що лунає з гаража, ефективно розбудить мешканців і повідомить їм про можливе проникнення. З іншого боку, оскільки тривожні звуки пристроїв акустичної сигналізації є дуже характерними та гучними, вони також виконують функцію відлякування. Зловмисник не завжди є досвідченим та «професійним» квартирним злодієм. Це може бути, наприклад, група безхатченків, які намагаються потрапити в альтанку на присадибній ділянці, щоб сховатися від холоду. Ехолот може перешкоджати такому виду діяльності. Акустичні пристрої для побутового використання, як правило, використовують рівень звуку 90 дБ, в той час, як вироби, призначені для виробничих цехів і складів, можуть випромінювати набагато вищий, що досягає навіть понад 130 дБ.
  • Оптичні сигналізатори, які — відповідно до своєї назви — випромінюють оптичне повідомлення, працюють інакше. Такий сигнальний пристрій інтенсивно світиться при спрацьовуванні тривоги. Найчастіше ці вироби оснащені вбудованим світлодіодним освітленням або ксеноновими пальниками. Світлодіоди можуть бути різних кольорів — найпопулярнішим є червоний, який традиційно асоціюється з небезпекою, але на ринку представлені також сині та інші. Відсутність звукового виходу також робить їх ідеальними для ситуацій, коли потрібно отримати інформацію про можливу небажану дію, не повідомляючи про це потенційного зловмисника.

Варто зазначити, що ще однією групою засобів сигналізації є оптико-акустичні пристрої, які реагують як на звуковий, так і на візуальний сигнал.

На що слід звернути увагу при купівлі сигналізаційного пристрою

Намагаючись придбати сигналізатор, варто звернути увагу на його кришку. Корпус повинен бути достатньо міцним, щоб не піддаватися потенційному впливу дій зловмисника. Ми рекомендуємо використовувати сирени з додатковими чохлами та кришками з міцних матеріалів, таких як полікарбонат. Ці матеріали також ефективно захищають девайси від несприятливих погодних умов у випадку виробів, призначених для зовнішньої сигналізації.

Для полегшення монтажу приладу можна купити сигналізатор, який має вбудований рівень або відкидну кришку. Також варто звернути увагу на захист від несанкціонованого доступу, щоб запобігти відриву кришки від землі або її відкриттю. Також важливим є тип вбудованого акумулятора. Зрештою, зовнішній вигляд може бути врахований, але найважливішим фактором має бути функціональність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...