• Головна
  • Для ліквідації катастрофи Калушу потрібно 200 млн гривень. Область дає… 100 тисяч, держава — мовчить
15:00, 22 липня 2013 р.

Для ліквідації катастрофи Калушу потрібно 200 млн гривень. Область дає… 100 тисяч, держава — мовчить

У суботу Прикарпаття відвідав заступник міністра екології та природних ресурсів України Олександр Сушко, який очолює створену за дорученням віце-прем’єр-міністра Юрія Бойка комісію з вивчення ситуації, що склалася на північному борті Домбровського кар’єру Калуського промислового району.

Комісія побувала у Калуші на Домбровському кар’єрі. Опісля в Івано-Франківській ОДА Олександр Сушко провів спільну нараду представників центральних органів влади, членів комісії та обласної комісії, яку очолює Василь Плавюк, з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Перший заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Василь Головчак детально ознайомив із нинішньою загрозливою ситуацію на північному борті Домбровського кар’єру, де, як відомо, наприкінці червня стався прорив розсолів. Наявність надзвичайної ситуації державного значення, яка може перерости у катастрофічну, підтвердили, зокрема, заступник директора ДП «Науково-дослідний інститут галургії» Юрій Садовий, голова Калуської РДА Василь Петрів, перший заступник міського голови Калуша Ігор Матвійчук.

Як зазначив перший заступник голови ОДА Василь Плавюк, така загрозлива ситуація сталася у зв’язку із недофінансування заходів з виконання Указу Президента України від 2010 року, № 145, про оголошення Калуша і району зоною екологічного лиха.

За словами Василя Плавюка, голови комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, своїми силами, екологічними коштами обласного бюджету область готова приступити до першочергових робіт з локалізації території витоків. Зокрема, буде виділено 100 тис. гривень для проведення грунтовного моніторингу, шляхом буріння цілого ряду свердловин, з тим, аби, як це пропонують науковці і практики, локалізувати прорив розсолів відповідними інженерно-будівельними технологіями.

Чи виділять кошти з Державного бюджету ще цього року — невідомо Як стверджує прес-служба ОДА, кошти на вирішення екологічних проблем Калуського промислового району закладені у загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013-2017 роки, яка затверджена у сумі 101 млн гривень. З них 51 млн гривень передбачено на 2013 рік.

— Ми вдячні центральним органам виконавчої влади за розуміння екологічних проблем Калуського промислового району, за їх оперативну реакцію, і сподіваємось на фінансову допомогу у вирішенні цієї надзвичайної ситуації. Щоб не дати їй перерости у катастрофічну — не лише для Прикарпаття, а й для усього басейну Дністра, — зазначив Василь Плавюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...