• Головна
  • Міська рада Івано-Франківська доєдналася до боротьби з «Укрзалізницею»
09:35, 25 липня 2013 р.

Міська рада Івано-Франківська доєдналася до боротьби з «Укрзалізницею»

Громадська кампанія «Потяг для людей!» продовжує боротьбу за відкритість «Укрзалізниці», а, отже, — і за ефективність управління та підвищення якості наданих нею послуг.

Зокрема, у порядок денний 37-ї сесії Івано-Франківської міської ради внесено проект рішення «Про недопустимість скорочення чи обмеження пасажирських перевезень залізничним транспортом через місто Івано-Франківськ». Схоже рішення вже прийняла Івано-Франківська, Волинська та Львівська обласні ради як ілюстрація позиції громади щодо дій державного монополіста.

Також, активісти підготували проект Постанови Верховної Ради України «Про відновлення щоденного руху пасажирського потяга № 667/668 сполученням Ковель – Чернівці», який зареєстрував народний депутат Анатолій Вітів. Громадські активісти планують організувати підкомітетські слухання у Парламенті щодо відкритості та прозорості Укрзалізниці та вимагатимуть:

— запровадити механізм консультацій з пасажирами;
— змусити “Укрзалізницю” та дочірні підприємства повністю оприлюднювати фінансову звітність;
— відновити важливі безпідставно скасовані потяги.

— «Укрзалізниця» — це величезна, закрита та неефективна структура, яка з’їдає наші з вами гроші та ще й бере мільйонні кредити в банках, — зазначає учасник кампанії з Івано-Франківська Тарас Случик. — Ніхто не знає, куди ці кошти йдуть та чому не підвищується якість наданих послуг. Тому ми починаємо національну кампанію, щоб налагодити механізм консультацій із пасажирами та отримати інформацію про бюджет монополіста. Адже така неефективність використання бюджетних коштів може бути спричинена гігантськими корупційними схемами. Доступ до інформації дозволить нам виявити корупційні схеми та спробувати покарати крадіїв, а зручний механізм консультації «Укрзалізниці» з пасажирами підвищить якість послуг.

«Укрзалізниця» відміняє потяги через те, що вони начебто нерентабельні. Але громадськості жодного разу не представили результати досліджень пасажиропотоків, на основі яких зроблені ці висновки.

— Натомість, мешканці Прикарпаття цього літа особливо гостро відчули проблему нестачі квитків, зокрема, на поїзди київського напрямку, — каже журналіст Наталка Голомідова з Івано-Франківська, яка активно долучилася до кампанії. — В усі часи залізниця забезпечувала найнадійніший транспортний зв’язок. Але сьогодні ці часи минули: з Івано-Франківська немає прямого сполучення на Закарпаття. Щоб дістати до Львова, доводиться планувати поїздку ледь не за місяць, щоб узяти квитки. Тпер ще і скасували найпопулярніший потяг «Ковель-Чернівці».

На фоні такого «покращення», кажуть громадські активісти, підняття цін на квитки, яке має відбутися у вересні, виглядає як ляпас українському народові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...