• Головна
  • Війна та бізнес: про нові виклики і нові стратегії у будівельному бізнесі від директорки БК Вертикаль
Новини компаній
13:34, 22 лютого

Війна та бізнес: про нові виклики і нові стратегії у будівельному бізнесі від директорки БК Вертикаль

Новини компаній

Війна суттєво вплинула на ведення будівельних графіків усіх без винятку будівельних компаній України. Незважаючи на всі наслідки військового часу в країні, клієнти все одно хочуть бачити активне будівництво і вчасну здачу будинків. Тому бізнесу сьогодні потрібні нові рішення, адаптовані під непрості умови, які диктує війна.

За статистикою, за останній рік квартири у новобудовах Івано-Франківська значно подорожчали. І такою є реакція забудовників на безліч факторів, спричинених порушеною логістикою, вартістю та дефіцитом будівельних матеріалів, відсутністю інженерного обладнання, валютними коливаннями тощо.

Війна та бізнес: про нові виклики і нові стратегії у будівельному бізнесі від директорки БК Вертикаль, фото-1

Врешті-решт суттєво зросла і собівартість самого будівництва: кількість великих постачальників будівельних матеріалів різко зменшилась, адже через війну призупинили роботу великі компанії у східних областях, в той час, як імпортні матеріали фактично стали важко доступними через ріст валютних курсів.

Військовий час вимагає нестандартних підходів у веденні бізнесу, враховуючи усі наведені вище труднощі. Адже ростуть і ціни, і вимоги клієнтів.

«Ми стикнулися з проблемою постачання будівельних матеріалів, пошуком нових підрядних організацій. Є багато труднощів, пов’язаних з веденням бізнесу під час воєнного стану. До прикладу, нові умови вимагають забезпечення будівельних майданчиків потужними генераторами для безперебійної роботи. І ми змушені постійно адаптуватись, приймати нові важливі рішення», — розповідає Ірина Орловська, директорка БК Вертикаль. 

За словами директорки БК Вертикаль, таке переформатування роботи необхідне та є важливим, особливо на перших етапах в умовах тотального здорожчання будівельних матеріалів.

Зміни в компанії пов’язані з тим, щоб виконати зобов’язання, пришвидшити темпи будівництва і при цьому різко не піднімати ціни на нерухомість. 

«Новим підходом у нашій діяльності є напрям залучення інвестицій у проєкти, які ми реалізуємо, і проєкти, які ми готуємо до старту будівництва та продажів згідно з новими вимогами законодавства. У компанії  напрацьована політика залучення великого інвестора і середніх оптових інвесторів не лише з Івано-Франківська, а й з інших міст України. Гроші — це інвестиції, тому ми практикуємо проєктне фінансування, у якому кожен проєкт має свою дохідність, своє технічне наповнення та своїх інвесторів», — зазначає Орловська.

За її словами, це — новий для компанії підхід, який гарантуватиме дохідність інвестицій для клієнтів.

«Раніше політикою компанії Вертикаль була позиція фінансування будівництва без залучення інвестиційних ресурсів великих/середніх інвесторів. Зараз на ринку є інвестори, котрі бажають вкласти кошти у нерухомість і згодом вигідно її реалізувати на високому ступені готовності, тому ми у компанії розробили вигідні умови співпраці з такими клієнтами. Це вигідне партнерство, у якому досягаються спільні партнерські цілі — висока будівельна готовність якісних об’єктів та гарантована дохідність інвестицій.

Як ми і обіцяли клієнтам, з лютого збільшуємо темпи будівельних робіт у ЖК HydroPark DeLuxe. Для повного забезпечення електроенергією всіх виробничих процесів на будівництві вже запрацював потужний електрогенератор НІМОІNSA-200 kva, який надає можливість безперебійної роботи, незалежно від графіків подачі електроенергії», — розповідає директорка БК Вертикаль Ірина Орловська.

У компанії акцентують, що темпи запланованих робіт зросли вже у лютому, позитивні прогнози у цифрах є на березень.

«Завдяки надпотужному генератору, завдяки резерву будівельних матеріалів та збільшенню робітничих кадрів з березня у ЖК HydroPark DeLuxe ми вийдемо на темпи з розрахунком будівництва 2 поверхи/місяць», — наголосила Ірина Орловська.

Зміни також стосуються адаптації роботи для комфорту працівників та клієнтів. Зокрема, БК Вертикаль забезпечила відділи продажу безперебійним мобільним інтернетом, який не залежить від електропостачання, генераторами, які дозволяють працювати команді у теплі та з постійним світлом, а також підсилювачами зв‘язку, щоб тримати контакт з клієнтами у будь-який час.

Існує ще проблема зменшення кадрового резерву, пов‘язана з тим, що люди йдуть захищати державу у лави Збройних сил. І це ті фактори, які теж впливають на роботу та потребують нових рішень.

«Багато працівників БК Вертикаль зараз на війні, однак робочі місця за командою зберігаються. На жаль, є сумні випадки, коли військові отримують поранення, зникають безвісти або помирають на війні. Такими є наші реалії, тому усіх працівників, які беруть участь у бойових діях, ми підтримуємо матеріально та технічно. Ми маємо свою зону відповідальності — працювати в тилу. Ми підтримуємо економіку, платимо державі податки, надаємо робочі місця, щоб забезпечити військових усім необхідним», — пояснює директорка БК Вертикаль.

Незважаючи на труднощі для бізнесу, рішення приймаються на користь клієнта, в першу чергу. Зокрема, зараз Вертикаль не продає нерухомість на етапі котловану чи фундаменту і пропонує лише житло з високим ступенем готовності.

«Будівельна компанія Вертикаль продає лише ті будинки, у яких готовність мінімум 30 %. Ми гарантуємо клієнтам якість будівництва, впевнені у мирному майбутньому України та акцентуємо на тому, що будемо будувати швидше, зберігаючи якість», — додає Ірина Орловська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...