• Головна
  • Прикарпатський банк крові потребує донорів резус-негативної належності для ЗСУ
21:30, 23 березня

Прикарпатський банк крові потребує донорів резус-негативної належності для ЗСУ

У Прикарпатському центрі служби крові є особлива потреба в донорах крові резус-негативної належності для ЗСУ.

Це потрібно, щоб мати сталі запаси усіх груп крові та резус-належності, ощадливо використовувати ресурси центрів крові та дати можливість невідкладно надавати допомогу усім пацієнтам в госпіталях і лікарнях.

«Серед українців, як і серед всього населення Європи, не більше 14% мають кров резус-негативної належності. Відповідно і кількість донорів резус-негативного фенотипу невисока. Потреби ж в крові та її компонентах, в тому числі резус-негативних, дуже часто непрогнозовані, особливо в умовах війни. До того ж, в найбільш критичних ситуаціях, при масивних крововтратах постраждалим з будь-яким фенотипом, в якості першої дози можна застосовувати еритроцити або кров резус-негативної належності О (І) групи. Тому маємо постійно дбати про сталі запаси компонентів крові усіх груп і резус-належності», – каже заступник генерального директора СДУ “Українській центр трансплант-координації” Олександр Сергієнко.

Щоб здати кров, слід зателефонувати до центру крові у вашому місті або найближчому до вас. КНП «Прикарпатський обласний центр служби крові Івано-Франківської обласної ради» – (097) 577 10 50.

Медики запропонують вам для здавання конкретний день і час, а також проінформують про підготовку до донорства.

Якщо ви живете далеко від центру крові, ви можете дізнатися коли виїзна бригада, яка проводить забір крові, працюватиме саме у вашому регіоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...