• Головна
  • На Прикарпатті суд позбавив батьківських прав матір чотирирічної дівчинки - вона житиме з татом
12:30, 30 березня 2023 р.

На Прикарпатті суд позбавив батьківських прав матір чотирирічної дівчинки - вона житиме з татом

23 березня Калуський міськрайонний суд розглядав справу про позбавлення батьківських прав. Батько 4-річної дитини звернувся до суду з позовом, в якому просив позбавити батьківських прав матір їхньої дитини та стягнути судові витрати. Суд прийняв рішення на користь батька.

Позивач стверджував, що з відповідачкою спершу проживали у цивільному шлюбі, а згодом зареєстрували шлюб. Від шлюбу у них народилася донька. Фактично шлюбні відносини було припинено у 2019 році. З відповідачкою вони проживають окремо, а дитина проживає з ним, пише КУРС.

Весь час відповідачка життям доньки не цікавилася, не телефонувала, не виявляла бажання спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні. На сьогоднішній день доньці уже понад чотири роки, однак дитина не пам’ятає мами, за ці роки жодного разу її не бачила.

Позивач забезпечив дитині гідні умови проживання. Між ним, донькою та його батьками склалися усталені доброзичливі стосунки, які сприяють належному вихованню дитини, її повноцінному світосприйняттю життя.

Представник Органу опіки і піклування в суді вказував, що позовні вимоги підтримує та просить позовну заяву задоволити в повному обсязі.

Відповідачка в судове засідання так і не з’явилася та не повідомила суду причини неможливості прибуття до суду. Хоча про час та місце розгляду справи повідомлялася у передбаченому законом порядку шляхом розміщення оголошення про виклик на офіційному вебсайті Судової влади України.

У судовому засіданні суд досліджував письмові пояснення, документальні докази, зокрема висновок Органу опіки та піклування, в якому зазначено, що з метою захисту законних прав та інтересів дитини доцільно позбавити батьківських прав матір дитини, позаяк мати дитини участі у її вихованні не брала, колектив дошкільного закладу жодного разу матір не бачив.

Суд, оцінивши всі наявні в справі письмові докази, дійшов висновку про доведеність в судовому засіданні належними, допустимими, достатніми та достовірними докази факту ухилення матері від виконання своїх обов’язків з виховання доньки.

При цьому суд звертає увагу, що позбавлення особи батьківських прав не тягне невідворотних наслідків, оскільки не позбавляє особу, яка позбавлена батьківських прав, права на спілкування з дитиною і побачення з нею, як це передбачено законом, а також права на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...