Новини компаній
17:28, 18 квітня 2023 р.

Як працює МРТ в Києві

Новини компаній

МРТ (магнітно-резонансна томографія) — це метод обстеження тіла, який використовує магнітні поля та радіохвилі для отримання детальних зображень внутрішніх органів та тканин. Пацієнт розміщується в тунелі магнітного поля під час МРТ. Ціна процедури залежить від потужності томографа, наявності чи відсутності контрастної речовини, ділянки обстеження. Комп'ютер аналізує процеси та використовує їх для створення детальних зображень організму. Томограф не використовує шкідливі рентгенівські промені, що робить його більш безпечним методом обстеження

МРТ забезпечує дуже точну візуалізацію м'яких тканин, таких як мозок, серце, м'язи, суглоби. Це дозволяє лікарям виявляти хвороби й розпізнавати захворювання, які можуть бути протікати безсимптомно. Використання апарату дозволяє отримувати зображення з різних кутів і в різних площинах, що надає повну картину стану пацієнта. Деталізовані зображення отримують без жодного хірургічного втручання. МРТ не викликає болю або дискомфорту.

При яких симптомах потрібно записатись на МРТ в Оберіг клініку

Магнітно-резонансна томографія — популярний метод, який широко використовується для діагностики та лікування. При яких клінічних ознаках необхідне МРТ:

  • тривалий біль в спині, голові, суглобах;

  • постійні головні болі;

  • слабкість, порушення координації рухів, дратівливість;

  • травми, черепно-мозкові ушкодження;

  • післяінсультний стан, ушкодження мозку;

  • підозра на новоутворення, включаючи рак.

Апарат використовується для моніторингу хронічних захворювань, таких як розсіяний склероз чи епілепсія. Також необхідний для діагностики захворювань серця, судин та інших органів.

МРТ в Оберіг клініці: як проходить процедура

Записують на дослідження в медичному закладі згідно з рекомендацією лікаря. Пацієнт повинен надати необхідну медичну документацію та повідомити про наявність імплантів, загальний стан, патологічні стани, наприклад, алергію чи клаустрофобію. Основні етапи:

  1. Підготовка. Перед процедурою необхідно зняти металеві предмети, такі як годинник, браслет, ключі. Крім того, працівники можуть попросити зняти одяг та прикраси, які містять металеві деталі, наприклад, застібки, кнопки, пряжки. Натомість пацієнт отримує медичний одяг чи покривало.

  2. Розміщення. Пацієнта просять лягти на стіл, який потім транспортується у тунель, де знаходиться апарат МРТ. Щоб знизити рівень шуму пропонують одягнути вушні затички або спеціальні навушники.

  3. Процедура. Під час роботи томографа потрібно буде зберігати нерухомість, оскільки будь-які рухи можуть вплинути на якість отриманого зображення. Після того, як людина опиняється всередині, технік почне проводити сканування. Процедура триває від 15 до 90 хвилин, в залежності від типу сканування та розміру області, що сканується.

Після завершення сеансу працівники просять зачекати, поки технік перевірить якість отриманих зображень. Після цього пацієнт може бути вільний або залишається на спостереженні протягом деякого часу. 

МРТ в Києві: протипоказання

Магнітно-резонансна томографія є безпечним та неконтактним методом дослідження, але в деяких випадках є протипоказання до проведення:

  • Наявність металевого імпланту. Метал може призвести до значних дефектів на зображеннях та навіть пошкодити тканини тіла.

  • Імпланти з берилію. Можлива негативна реакція матеріалу на магнітне поле може призвести до серйозних ризиків для здоров'я.

  • Вагітність. Хоча МРТ не має іонізуючого випромінювання, дослідження протипоказано під час вагітності через ризик негативного впливу магнітного поля на плід.

  • Наявність інших металевих предметів в тілі, наприклад, уламків від куль. Це може спотворити зображення та призвести до пошкодження тканин.

  • Страх перед замкнутим простором (клаустрофобія), зіткнення з магнітним полем, що викликає паніку і становить ризик для пацієнта.

Якщо є будь-які сумніви щодо можливості проведення МРТ, краще звернутись до лікаря або медичного фахівця для отримання додаткову консультацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...