Новини компаній
11:28, 27 липня 2023 р.
Як правильно вибрати літній спецодяг?
Новини компаній
Найбільш затребуваним видом спецодягу вважають літній спецодяг. Вона чудово підходить для різних робіт на підприємствах, де необхідно забезпечити працівників належними умовами праці саме під час літнього сезону.
Специфіка літнього спецодягу
Насамперед, спецодяг для теплої пори року відрізняється тканинами, що використовуються у його виробництві. Матеріали в даному випадку є натуральними та легкими, але, при цьому, якісними та зносостійкими. Також практикується використання сумішей, але з мінімальною кількістю синтетичних волокон.
Літнє екіпірування цінують завдяки його гігієнічним властивостям. Вона є повітропроникною та гігроскопічною. Завдяки хорошим гігієнічним характеристикам працівникам у такому спецодязі вдається залишатися в комфортних умовах, піт швидко вбирається у тканину, що дозволяє кожному покриву дихати.
Фасон літнього спеціалізованого одягу є вільнішим. Такі вироби не тільки захищають від негативного зовнішнього впливу, але й сприяють легкому та вільному пересування в ньому.
Крім того, залежно від виробничих вимог, літній спецодяг обробляють спеціальними просоченнями. Наприклад, електрозварювальнику необхідний костюм з вогнестійким просоченням, охоронцю, що працює на вулиці – з вітро- та вологостійким просоченням.
Штаны рабочие «Труд» (грета, темно-синий)"
Штани робочі «Праця» (грета, темно-сині) - купити за 650₴
З чого складається літнє екіпірування:
- бавовняних або сумішових комбінезонів, напівкомбінезонів, костюмів, футболок та сорочок;
- черевики або чоботи без утеплення;
- легких захисних рукавичок або рукавиць;
- кепок та пілоток.
Які тканини застосовуються в літньому спецодязі
Для того, щоб термін служби літнього спецодягу був довгим, тканини для їх пошиття повинні бути якісними.
Літнє екіпірування виробляють в основному з натуральних тканин: бавовни та льону. Допускається використання сумішевих тканин (поєднання натуральних та синтетичних волокон) та повністю синтетичних матеріалів.
Натуральним тканинам вдається виділятись на тлі інших матеріалів за рахунок своїх гігієнічних властивостей. Крім того, льон та бавовна відрізняються вкрай низькою електризацією. Однак через недостатню зносостійкість після прання екіпірування з натуральних матеріалів деформується і сильно меніться.
На сьогоднішній день використання сумішевих тканин у пошитті літнього спецодягу вважається найбільш доцільним. Завдяки натуральним волокнам, що перебувають у складі, тканини мають належне вологопоглинання і повітропровідність. Завдяки синтетичним матеріалам вироби виходять міцними, зносостійкими та стійкими до деформацій.
Спецодяг із синтетичних тканин відрізняється високими характеристиками міцності. Однак матеріал не вбирає вологу, не пропускає повітря, не утримує тепло та сильно електризується.
Як вибрати літній спецодяг?
Вибирати літнє екіпірування необхідно відповідно до виробничих факторів та рівня несприятливого впливу на конкретних підприємствах. Слід пам'ятати, що спецодяг насамперед повинен забезпечувати належний захист від шкідливого виробництва.
При виборі спецодягу слід скористатися такими рекомендаціями:
- Перед покупкою необхідно переконатися в наявності всіх необхідних сертифікатів, що підтверджують виробництво виробу відповідно до ГОСТу, санітарних норм та стандартів.
- Краще вибирати легкий, але не надто тонкий, літній робочий одяг. Матеріал повинен бути щільним та зносостійким. Вироби з тонкої тканини швидко занепадають, втрачають більшу частину захисних властивостей і стають непридатними.
- Крім хороших гігієнічних та експлуатаційних характеристик, спецодяг для літнього сезону повинен мати і естетичну привабливість. Виріб можна доповнити фірмовим логотипом для підкреслення індивідуального стилю підприємства.
- Увага слід звернути на оздоблення. Краї тканини мають бути оверлочені, нічого не повинно обсипатися. До швів також висувається низка вимог. Вони мають бути рівними, максимально акуратними та закритими.
- Будь-який спецодяг доповнюють різноманітними конструктивними функціональними елементами. Слід враховувати, що, щоб уникнути травмонебезпечних ситуацій, ці елементи не повинні бути надто виступаючими. Вони повинні бути добре пришитими, що зводитиме до мінімуму можливість їх відривання від екіпірування. Щоб запобігти затримці шкідливих речовин на небезпечних виробництвах, краще використовувати спецодяг без додаткових елементів.
- Екіпірування потрібно вибирати відповідно до виробничої специфіки та області застосування спецодягу. Для різних робіт можна підібрати вироби спеціального крою із додатковими деталями або без них. Наприклад, захист працівників запорошених виробництв забезпечують за допомогою щільних комірів та манжет. Захиститися від вітру можна завдяки каптурам та напульсникам.
- Костюми мають бути зручними. Їх слід підбирати за параметрами співробітників. Надто вільний або, навпаки, тісний одяг незручно носити, він негативно впливає на продуктивність праці та сприяє підвищенню ризику отримання виробничих травм. Та й естетичною привабливістю такий одяг не відрізняється.
- При виборі літнього екіпірування слід враховувати і той факт, що в спеку спецодяг доводиться набагато частіше чистити і прати, ніж у зимовий період. Тому краще віддати перевагу швидковисихаючим, стійким до багаторазового прання виробам.
Покупку літнього робочого одягу краще здійснювати у перевірених компаній-постачальників або безпосередньо у виробників спецодягу. Адже вироби низької якості швидко ставатимуть непридатними. Та й забезпечити належний захист працівникам дешеве екіпірування не зможе.
Джерело: LTM спецодяг - specodegda.com.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...