• Головна
  • Швидкі тести на ІПСШ. Точність, переваги і недоліки
Новини компаній
14:34, 15 вересня

Швидкі тести на ІПСШ. Точність, переваги і недоліки

Новини компаній
Швидкі тести на ІПСШ. Точність, переваги і недоліки

Швидкі тести на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), були розроблені для економії часу та зусиль та зменшення стресу під час скринінгу на гонорею, хламідіоз, вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) та деякі інші інфекції, які можуть бути стигматизовані.

Деякі швидкі тести на ІПСШ робляться в кабінеті лікаря, в той час як інші можна зробити в комфорті та приватності власного будинку. У цій статті ми розглянемо переваги та недоліки домашнього тестування на ІПСШ.

Які інфекції можуть виявити експрес-тести?

Хламідіоз. Ця ІПСШ може не викликати симптомів, тому часто єдиний спосіб дізнатися, що людина хвора, - це тестування. У жінок недіагностований хламідіоз може призвести до запального захворювання органів малого тазу (ТМД) або безпліддя.

Гонорея. Це також не завжди викликає симптоми. Однак, якщо гонорею не лікувати, це може призвести до довгострокових проблем, таких як ZOMT у жінок та проблеми з простатою та яєчками у чоловіків.

Гепатит В. Тестування на це захворювання особливо рекомендується людям, народженим в країнах з високим рівнем гепатиту В; люди, які вживають ін'єкційні наркотики; донори крові і тканин, а також люди з деякими захворюваннями, такими як ВІЛ і термінальна стадія ниркової недостатності.

Крім того, за допомогою домашніх експрес-тестів можна діагностувати простий герпес, ВІЛ, вірус папіломи людини (ВПЛ), а також сифіліс.

Точність швидких тестів на ІПСШ

Не всі швидкі тести однаково точні. Деякі мають більш високу чутливість і специфічність, ніж інші.

Чутливість - показник того, наскільки добре тест може виявити позитивний результат, а специфічність - це здатність тесту виявляти тих, у кого немає захворювання.

При тестуванні при наявності гострої інфекції швидкі тести на ІПСШ мають в середньому наступні показники чутливості та специфічності:

  • Хламідіоз: чутливість 86%; специфічність 97%;
  • Гонорея: чутливість 86%; специфічність 97%;
  • Гепатит В: чутливість 97%; специфічність 99%;
  • Простий герпес: чутливість 93%, специфічність 99,9%;
  • ВІЛ (вдома, мазок з порожнини рота): чутливість 92%, специфічність 99%;
  • Вірус папіломи людини (ВПЛ): чутливість 87%, специфічність 94%;
  • Сифіліс: чутливість 85%, специфічність 91%.

Переваги та недоліки швидких тестів

Швидкий тест на ІПСШ дозволяє отримати результати за кілька хвилин, а не днів. Для деяких людей тестування вдома також може бути найкращим варіантом, оскільки це можна зробити приватно і уникнути збентеження в клініці.

Швидкі тести також усувають ще один фактор, який утримує багатьох людей від своєчасного тестування: необхідність здати аналіз крові. Адже для експрес-тесту може знадобитися тільки мазок або зразок сечі (в залежності від захворювання).

У той же час, нижчий рівень чутливості швидких тестів означає підвищений ризик хибнонегативного результату, коли тест демонструє, що людина не інфікована, коли насправді вона є.

Наприклад, швидкий тест на ВІЛ має рівень чутливості 92%, що означає, що він дає один хибнонегативний результат на кожні 15 тестів. Ось чому деякі бактеріальні захворювання (такі як сифіліс, гонорея і хламідіоз) більш точно діагностуються за допомогою лабораторних досліджень, а не швидкого домашнього тесту.

https://verus-test.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...