• Головна
  • В Україні вперше розроблено державну стратегію щодо наркотиків
12:39, 29 серпня 2013 р.

В Україні вперше розроблено державну стратегію щодо наркотиків

Кабінет міністрів на засіданні 28 серпня прийняв стратегію державної політики щодо наркотиків до 2020 року. Це перший в Україні документ такого роду.

Стратегія, розроблена Державною службою з контролю за наркотиками, передбачає посилення кримінальної відповідальності за розповсюдження великих обсягів наркотиків, і послаблення покарання за зберігання невеликих доз, пише "КоммерсантЪ-Україна".

На думку авторів документа, таким чином вдасться зменшити кількість споживачів наркотиків на 20% і сконцентрувати зусилля правоохоронних органів на боротьбі з великими наркоторговцями.

"Є сенс посилити кримінальну відповідальність за розповсюдження і продаж великих обсягів наркотиків, а за зберігання невеликих обсягів - до десяти доз - ввести адміністративну відповідальність", - пояснив радник Держслужби з контролю за наркотиками Володимир Ященко.

Його підтримав і глава відомства Володимир Тимошенко. "Правоохоронні органи повинні сконцентрувати свої зусилля на реальних злочинцях, а не наркозалежних", - упевнений він.

Якою мірою буде посилено покарання щодо великих наркоторговців, у стратегії не уточнюється. За даними МВС, минулого року за ст. 309 КК було порушено 29 тис. кримінальних справ (53% від загальної кількості кримінальних справ у сфері незаконного обігу наркотиків), а в першій половині поточного року за цією ж статтею було відкрито 11,4 тис. кримінальних проваджень.

Слід зазначити, що у 2013 році Міністерство охорони здоров'я нарахувало в країні 387 тис. споживачів ін'єкційних наркотиків. У держслужбі ж фіксують зростання споживання наркотичних речовин - якщо у 2001 році їхня кількість становила 21 особу на 10 тис. населення, то в 2013-му - вже 33 людини.

"Ми плануємо до 2020 року зменшити кількість споживачів ін'єкційних наркотиків на 20%, а кількість смертей від передозування наркотиків - на 30%", - розповів Володимир Тимошенко.

Для молоді автори документа пропонують збільшити обсяг соціальної реклами в інтернеті та ЗМІ, а також освітніх програм.

"Якщо споживання наркотиків у нас зростає, отже, існуюча профілактика не працює. Мало сказати, що наркотики - це зло. Молодь повинна вміти протистояти ризикам і відмовлятися від наркотиків", - вважає Володимир Ященко.

Стратегією також пропонується "розробити порядок тестування водіїв, затриманих осіб, громадян, які працюють на об'єктах життєзабезпечення, на наявність наркотиків в організмі".

"Для водіїв, що порушили правила дорожнього руху, це будуть експрес-тести, які дозволять працівникам ДАІ на місці визначити вміст наркотиків у крові водія", - уточнив Ященко.

Окрім іншого, документ передбачає розширення мережі аптек, які торгують ліками з вмістом наркотичних речовин. Цю норму схвалили громадські організації. За їхніми даними, зараз лише 500 аптек з 20 тис. всього у країні торгують ліками, що містять наркотичні речовини. В результаті онкологічні та паліативні пацієнти, щоб купити потрібні знеболювальні препарати, змушені за ними далеко їхати.

Вартість реалізації стратегії чиновники не назвали, уточнивши лише, що детальний план заходів буде розроблено протягом півроку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...