• Головна
  • Магній: чому він корисний життєдіяльності організму?
Новини компаній
14:50, 8 січня

Магній: чому він корисний життєдіяльності організму?

Новини компаній

Магній — важливий мінерал, необхідний нашому організму для забезпечення нормального функціонування. Він міститься у великій кількості різноманітних продуктів харчування, втім доступний і у вигляді харчової добавки. Вживання магнію допомагає позбутися мігрені, а також відчуття занепаду сил. Про ці та інші переваги елемента розкажемо у нашій статті.

Особливості магнію

Магній — це мінерал, необхідний для підтримки здоров’я. Наш організм не здатний самостійно синтезувати цей макроелемент, тому важливо отримувати його із різноманітних зовнішніх джерел. Необхідну кількість та концентрацію елемента у крові регулюють нирки.

Магній має чимало важливих функцій:

  • допомагає роботі нервів та м’язів;
  • підтримує функціональність імунної системи;
  • бере участь у регулюванні артеріального тиску;
  • контролює рівень цукру в крові;
  • підтримує регулярне та стабільне серцебиття.

Вчені регулярно проводять дослідження користі магнію для нашого здоров’я. Вони довели, що регулярне вживання мінералу допомагає позбутися мігрені. Ще він сприяє зниженню артеріального тиску, що своєю чергою призводить до зменшення ризику інсульту. Важливою особливістю магнію є те, що він знижує ризик діабету 2 типу. Він корисний для людей, які входять в зону ризику розвитку остеопорозу або отримання переломів.

Важливою особливістю мінералу є його допомога у регулюванні нейромедіаторів: серотоніну та ГАМК. Саме тому чимало спеціалістів рекомендують БАД для боротьби з тривогою та депресією. Багато досліджень довели ефективність магнію для підтримки жіночого здоров’я: зокрема при ПМС та СПКЯ, а також симптомах менопаузи.

Чим небезпечний дефіцит магнію?

Нестача магнію небезпечна для здоров’я. При дефіциті нутрієнта в організмі людини спостерігаються такі неприємні симптоми:

  • м’язова слабкість та судоми;
  • тривожність, неврози, а також будь-які інші порушення нервової системи;
  • аритмія та інші проблеми з серцем;
  • втрата кісткової маси та збільшення ризику остеопорозу;
  • порушення процесів метаболізму в організмі.

Всі ці симптоми можуть призвести до збільшення ризику розвитку різних захворювань: діабету, інсульту, інфаркту міокарда тощо. Саме тому важливо забезпечити достатній рівень мінералу.

Магній: чому він корисний життєдіяльності організму?, фото-1

Джерела магнію

Поповнювати запаси магнію в організмі можна шляхом правильного харчування, а також вживання спеціальних добавок. Мінерал міститься у горіхах, насінні, квасолі, сочевиці, соєвих бобах та тофу. Також варто включити до раціону листову зелень, цільнозернові продукти, молоко та йогурти. Можна потішити себе й смачним десертом у вигляді темного шоколаду, оскільки він є цінним джерелом магнію.

Якщо ви не отримуєте достатню кількість магнію з продуктів харчування, лікар може рекомендувати вживання спеціальних харчових добавок. Зазвичай вони доступні у вигляді таблеток, а також розчинних порошків.

Найкраще засвоюються організмом;

  • аспарат магнію — комбінація мінералу та амінокислоти, завдяки чому організм найкраще засвоює макроелемент;
  • цитрат магнію — добавка, в якій присутня лимонна кислота. Вона має проносну дію, тому використовується для лікування закрепів;
  • магній глицинат — максимально біодоступна добавка. Вона ідеально підходить для тих, хто має чутливий шлунково-кишковий тракт. Зверніть увагу на магній гліцинат від Bluebonnet Nutrition, адже цей засіб повністю засвоюється організмом;
  • магній малат — добре засвоюється організмом і ідеально підходить для тих людей, які мають значні фізичні навантаження.

Вживання магнієвих добавок рекомендується людям, які мають обмежений раціон. Вони корисні для людей літнього віку. Варто звернути увагу на магнієві добавки, якщо у вас діагностовано запальні захворювання кишечника, ви перебуваєте на безглютеновій дієті або вживаєте алкоголь. Втім не забувайте про те, що слід чітко дотримуватись рекомендованого дозування, а в разі появи побічних ефектів обов’язково звернутись до лікаря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...