16:01, 5 вересня 2013 р.
Чи зможе Прикарпаття боротися проти епідемії цієї зими?
- Щорічно, з приходом осені, в Україні відзначається зростання кількості захворювань на ГРИП та ГРВІ. Не оминають вони й Прикарпаття.
Як з’ясував кореспондент «Бліц-Інфо» за інформацією Головного управління статистики в Івано-Франківській області захворювання органів дихання у 2012 році склало 521,4 тис. чоловік.
Чи очікувати прикарпатцям наступу вірусів найближчим часом, кореспондент «Бліц-Інфо» дізнавався у заступника головного епідеміолога Івано-Франківської області Марії Бойко.
«Наразі Міністерство охорони здоров’я займається моніторингом міграції штампів вірусу. Тому зараз сказати, якого вірусу очікувати - складно. Та вже в середині вересня це буде відомо та відповідна вакцина потрапить на світовий ринок лікарських засобів і у заклади охорони здоров’я відповідно»,- наголошує Марія Бойко.
Головний епідеміолог зауважує, що зазвичай кількість хворих на грип та ГРВІ зростає у середині вересня серед школярів та студентів.
«Не оминають віруси і заклади освіти. Адже сприяє їм похолодання та скупчення великої кількості людей. Та панікувати не варто. Щотижневий моніторинг показує на третину менші показники захворюваності на ГРВІ та грип, ніж в минулому році»,- зауважує пані Бойко.
Окрім вакцинації лікарі рекомендують застосовувати з профілактичною метою індуктори інтерферону, інтерферон (білок, який виробляється організмом людини для боротьби з інфекціями), загальнозміцнюючі та антивірусні препарати.
Можна застосовувати й аптечні фітопрепарати – настоянку ехінацеї пурпурової чи елеутерококу по 10-15 крапель тричі на день.
«Якщо ви перебуваєте в осередку інфікованих на роботі, у громадському транспорті чи вдома, рекомендується вдатися до профілактичного препарату – амізону, аміксину, кагоцелу та інших за призначенням лікаря. Однак захоплюватися медикаментозними профілактичними засобами не слід, щоб не розбалансувати свою імунну систему», - підкреслюють фахівці.
Також медики звертають увагу на те, що їжа повинна містити вітаміни, насамперед вітамін С (квашена капуста, цитрусові, яблука). У раціоні має бути багато овочів, що містять фітонциди – цибулі та часнику. Не варто забувати й про хрін, який є дуже ефективним у боротьбі з вірусом грипу, зазначають фахівці, підкреслюючи, що його, однак, не слід вживати хворим на гастрит.
Корисно пити гарячий чай з калиною, чорною смородиною, малиною, обліпихою. Доцільно приймати вітамінні препарати. Крім того, необхідно користуватися оксоліновою маззю, змащуючи нею порожнину носа двічі на день. Крім того, для оброблення слизової носа згодиться олія глоду.
У разі наявності перших проявів хвороби лікарі закликають дотримуватися ліжкового режиму.
При температурі тіла до 38,0°С не бажано вживання жарознижуючих препаратів, бо температура – один з найпотужніших захисних засобів, який сприяє утворенню противірусної речовини – інтерферону. Якщо ж температура тіла перевищує 38,0°С – її необхідно знизити.
«Для цього вживають жарознижуючі засоби, а також фізичні методи (покласти на чоло рушник, змочений у воді з оцтом, – на півлітра води одна столова ложка оцту). Бажано вживати велику кількість напоїв, зокрема, чай з калиною, лимоном, смородиною, обліпихою, медом; вживати потогінні та відхаркуючі трав’яні збори; промивати ніс слабким розчином солі або розбавленим соком алое чи буряка; харчуватися продуктами, що легко засвоюються організмом», - зазначають фахівці МОЗ.
Прийом антибіотиків при вірусних інфекціях вважається недоцільним, оскільки віруси до антибіотиків нечутливі.
При цьому медики попереджають, що у жодному разі не можна використовувати для лікування хворого на грип аспірин, тому що він сприяє кровоточивості. Аспірин можна приймати при гострому респіраторному захворюванні.
«Вчасне використання противірусних препаратів за призначенням лікаря здатне скоротити період хвороби, полегшити її перебіг та запобігти розвитку ускладнень», - наголошують лікарі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
live comments feed...