• Головна
  • Вишиванюк пообіцяв виділити 600 тисяч, щоб з’ясувати, як живуть люди над шахтними виробітками
10:03, 12 вересня 2013 р.

Вишиванюк пообіцяв виділити 600 тисяч, щоб з’ясувати, як живуть люди над шахтними виробітками

Під головуванням міністра екології та природних ресурсів України Олега Проскурякова в відбулося друге виїзне засідання міжвідомчої комісії з вивчення ситуації щодо комплексного розв’язання екологічних проблем у зоні впливу Домбровського кар’єру.

Члени урядової міжвідомчої комісії оглянули Домбровський кар’єр, а також відвідали центр координації робіт у зоні консервації об’єкту та полігону небезпечних відходів, де проводяться роботи з їх вилучення та вивозу для подальшого знищення за межами території України та заслухали попередні результати моніторингу на території Домбровського кар’єру.

Народний депутат Ольга Сікора підняла питання відселення людей із зони просідання земної поверхні над шахтними виробітками. Нагадаємо: у зоні впливу шахтного поля рудника «Калуш» знаходяться близько 300 житлових будинків, у зону впливу гірничих виробок рудника «Ново-Голинь» потрапляє 589 житлових будинків сіл Кропивник і Сівка-Калуська.

— На моє прохання для моніторингу ситуації в зоні просідання земної поверхні з обласного бюджету губернатор пообіцяв виділити 600 тисяч гривень. Також нарешті вдалося підняти питання відновлення дренажного каналу, який функціонував раніше. Цього питання уникали і науковці, і бізнесмени, які хочуть виконувати роботи на кар’єрі. Сьогодні говорять про будівництво про фільтраційної завіси протяжністю 1500 м, вартістю 60 млн. гривень, а такої завіси потрібно 6300 м. Але чи це дасть очікуваний результат — наразі невідомо. Адже Домбровський кар’єр — це єдиний кар’єр у світі, де сіль видобували відкритим методом, — зазначила Ольга Сікора.

За словами нардепа, можливо, кар’єр наповнюється не з Сівки, а швидше всього, з хвостосховища та підземними водами. Тому пропозиція «одягнути» Сівку в екран і, таким чином, зменшити приток води в кар’єр, можливо, і не має рації.

Як повідомляли ”Вікна”із розсолів Домбровського кар’єру хочуть виготовляти протиожеледну суміш.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...