• Головна
  • Чи залишить Янукович на посаді Михайла Вишиванюка?
16:09, 19 вересня 2013 р.

Чи залишить Янукович на посаді Михайла Вишиванюка?

Питання видобутку сланцевого газу набуло на Прикарпатті значного розголосу та стало питанням №1. Найбільш обговорюваною в цьому контексті темою залишається неоднозначне ставлення «Свободи» та «БЮТу» до діяльності американської видобувної компанії «Chevron» на «їхню територію».

Як згадували «Версії» раніше, кожен з лідерів об`єднань у свій час відкрито говорили, що є прибічниками видобутку свого сланцевого газу. Але в кулуарах партій прикарпатські політики щоразу «ветують» прийняття потрібного рішення відсутністю голосів з їх боку.

З неофіційних джерел «Версії» нам стало відомо, що запуск установки ТОВ «Карпатнафтохім» у Калуші було лише зручною причиною для прем`єр-міністра Миколи Азарова, щоб прибути з візитом на Західну Україну. Справжньою його метою була зустріч з головою ОДА Михайлом Вишиванюком для неофіційного обговорення питання щодо прийняття «правильного» рішення по видобутку сланцевого газу.

Раніше прем`єр-міністр відкрито заявив, що Івано-Франківська облрада безпідставно перешкоджає прийняттю рішення щодо видобутку сланцевого газу на Прикарпатті:

"Івано-Франківська обласна рада за абсолютно надуманими підставами заблокувала реалізацію життєво необхідного для держави проекту видобутку сланцевого газу. Нарощування власного видобутку газу – це прямий шлях до енергетичної незалежності України, це наші національні інтереси. Одна облрада йде всупереч цим інтересам, завдаючи шкоди всьому суспільству", - сказав Азаров.

Азаров навіть пригрозив Івано-Франківській та Львівській областям підвищити ціну на газ для мешканців.

Вірогідно, що приїзд прем`єра був націлений саме на діалог з Вишиванюком, і далеко не конструктивний, а попереджувальний. Азаров, після останньої зустрічі з представниками американської компанії «Шеврон», став  таким собі «гінцем», завданням якого є змусити Захід проголосувати за сланцевий газ. А інструментом його впливу стане Вишиванюк.

Той факт, що Президент та Прем`єр-міністр відверто ігнорують й не відвідують Західну Україну, свідчить про назрівання серйозного конфлікту між ними й нашим губернатором.

Підтвердила ці чутки й нещодавня підготовка Калуша до приїзду Азарова. Очевидці повідомляють, що Вишиванюк заборонив приймати гостя з Києва хлібом й сіллю. Як кажуть, немає диму без вогню.

Ситуація зі сланцевим газом повинна поставити край напруженим стосункам Президента України та губернатора Прикарпаття. А закінчитись це може, як повідомили «Версіям», звільненням з посади голови ОДА Михайла Вишиванюка. Тим паче, що влада вже давно бачить на посаді губернатора головного, свого часу, конкурента Вишиванюка – Василя Чуднова.

Зовсім мало часу залишилося губернаторові, щоб знайти правильні важелі впливу на «Свободу». За час співпраці з Олександром Сичем, котрий майже два роки займав посаду голови Івано-Франківської обласної ради, у них встигли сформуватися дружні професійні стосунки. Наскільки міцне таке взаєморозуміння стане відомо у п`ятницю, 20 вересня, на позачерговій сесії обласної ради, де буде вирішуватися доля видобутку сланцевого газу на Прикарпатті.

Нагадаємо, що у своїй останній заяві щодо тиску на ВО «Свобода», об’єднання повідомило про особливу прискіпливість у вирішенні питання доцільності їх участі в позачерговій сесії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...